OST z Hobbita nowy teledysk Daft Punk nagrody Grammy i inne muzyczne wiadomości - Newsy(13). - Bartek Pacuła - 10 grudnia 2013

OST z Hobbita, nowy teledysk Daft Punk, nagrody Grammy i inne muzyczne wiadomości - Newsy(13).

Oto kolejna odsłona newsów ze świata muzyki. Tym razem o nowym OST z Hobbita, nagrodach Grammy, o winylowych zakupach, o koncercie na Antarktydzie i wiele więcej!

5.12.2013 – 10.12.2013

Na świecie:

Na półki sklepowe trafił OST z najnowszej części Hobbita! Choć za filmem nie przepadam, to soundtrack z pierwszej części był świetny, mam spore nadzieje, że tym razem też tak będzie.

Daft Punk opublikował najnowszy teledysk to kolejnej piosenki ze swojej ostatniej płyty Random Access MemoriesInstant Crush. Jest to pierwszy teledysk z tej płyty, na którym nie występuje Pharrell Williams, tylko Julian Casablancas, a teledysk można obejrzeć tu: http://www.youtube.com/watch?v=a5uQMwRMHcs

Metallica w tym tygodniu dała w końcu koncert na Antarktydzie! Wydarzenie miało miejsce 8 grudnia, a zespół zagrał kilka utworów. Filmik z tego wydarzenia możecie obejrzeć tu: http://www.youtube.com/watch?v=0nNx-zgqOfk

Zostały ogłoszone nominacje do nagród Grammy. W tym roku najwięcej nominacji zdobyli tacy muzycy, jak Pharrell Williams czy Jay-Z, lecz również starzy rockowi wyjadacze mają szanse na statuetkę – mamy tu Dream Theater, Led Zeppelin czy Black Sabbath. Pełną listę nominacji możecie zobaczyć tu: http://www.grammy.com, a rozdanie nagród odbędzie się już 26.01.2014.

W Polsce:

Zapowiedziany został przyjazd 30 Second to Mars do Polski. Panowie mają dać koncert w… Rybniku, idąc śladami np. Guns-ów. Ja osobiście na koncert się nie wybiorę, ale dobrze, że muzycy do nas(ponownie) przyjadą – im więcej u nas sławnych zespołów, tym lepiej.

U mnie:

U mnie ostatnio było zakupowo. Po pierwsze – dotarł do mnie zakupiony przeze mnie winyl Paktofoniki z autografem Rahima. Autograf jest, więc liczę, że rzeczywiście jest on autorstwa Rahima, a same płyty, które są w kolorze zielonym, prezentują się fenomenalnie.

Po drugie – spełniłem swoje małe marzenie i kupiłem sobie winyl Are You Experienced autorstwa tria The Jimi Hendrix Experience. Jest to podwójny album, z 18 piosenkami, a w śród nich takie hity jak Purple Haze czy Foxy Lady.

Po trzecie – zakupiłem w końcu bilet na koncert Dream Theater w Katowicach. Cieszę się z tego bardzo i czekam z niecierpliwością na udane muzyczne otwarcie 2014 roku.

Bartek Pacuła
10 grudnia 2013 - 18:38