Krótko i z przytupem. Wrażenia wnioski z najnowszego zwiastuna Wiedźmina 3 - MaKaB - 10 grudnia 2013

Krótko i z przytupem. Wrażenia, wnioski z najnowszego zwiastuna Wiedźmina 3

Z upływem czasu zbliża się do nas premiera nowej części przygód Geralta. 3 dni temu podczas gali VGX 2013 został zaprezentowany zwiastun produkcji CD Projektu Red. Przyjrzyjmy się mu dokładniej.

Zwiastun dość krótki, ale poprzez swą efektywność spełnia podstawowe zadanie, a więc intryguje odbiorcę i zachęca do oczekiwania na kolejne informacje oraz samą grę. Bardzo przyjemna dla oka grafika, nastrojowy kawałek Sargon wykonany przez członków polskiego zespołu folk metalowego Percival Schuttenbach. Ktoś w CDP Red ma nosa do wyszukiwania nieco mniej popularnych, ale urzekających utworów (przypomnijcie sobie zajawkę Cyberpunka 2077).

Dłuższy czas temu wyrażałem w tym wpisie moje obawy związane z eksponowaniem, reklamowaniem gry na podstawie screenów ujmujących głównie nordyckie lokacje. Obawiałem się, że w staraniach o zdobycie kolejnych klientów z całego świata studio zagubi „słowiański pierwiastek”, którego było już względnie mało w drugiej części. Muszę przyznać, że po obejrzeniu tego zwiastuna nabrałem optymizmu. Spójrzcie chociażby na dwa kadry z wypuszczonego materiału.

Zabudowa stylizowana na słowiańską, charakterystyczne dla naszego kręgu kulturowego przydrożne kapliczki, niesamowicie nastrojowa lokacja na mokradłach, która wydaje się inspirowana podobnymi terenami w kraju. Swoisty powrót do korzeni. Przy prawie każdej okazji twórcy podkreślają rozległość oraz otwartość świata. Czyżby gracze mieli zwiedzać wiele miejsc zarówno ze słowiańskim jak i nordyckim klimatem? Wszak wiedźmiński świat nie jest mały, daje twórcom spore pole do popisu. Takie podejście stanowiłoby zdecydowanie satysfakcjonujące rozwiązanie. Miłośnicy swojskości, słowiańskości znajdą coś dla siebie, a i zachodni nabywcy zwiedzą miejsca dobrze im znane pod względem stylistyki. Wilk syty i owca cała.

Muszę też pochwalić CDP Red za dobre zaprojektowanie wyglądu Dzikiego Gonu, choć lekko sztampowe. Oddział ma wzbudzać trwogę i tak też jest. Wątek z przeklętym orszakiem zapowiada się naprawdę ekscytująco, tym bardziej że w książkowym Wiedźminie zawarto relatywnie mało informacji o nim.

Warto zauważyć pod koniec zwiastuna potwierdzenie, że gra zostanie wydana również na konsole nowej generacji. Po obejrzeniu dotychczasowych materiałów domyślam się, że produkcja z Białym Wilkiem będzie dość wyczerpująca dla naszych komputerów, a i różnie bywa z optymalizacją (przynajmniej na początku). Natomiast konsole zwykle mają mniej problemów z płynnością gier, co wynika z ich konstrukcji. Dla wielu osób lepszym wyjście może się więc okazać zakup wersji na PS4 lub Xbox One.

Zwiastun Wiedźmina 3: Dziki Gon zrobił na mnie pozytywne wrażenie, co tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że warto czekać na tę produkcję.

Odwiedź i polub mój profil. Znajdziesz na nim wiele ciekawych materiałów, nie tylko z gameplaya.

MaKaB
10 grudnia 2013 - 18:59