Daft Punk Sabaton i nowa płyta afera w Radiowej Trójce i inne wiadomości - Newsy(17). - Bartek Pacuła - 8 stycznia 2014

Daft Punk, Sabaton i nowa płyta, afera w Radiowej Trójce i inne wiadomości - Newsy(17).

Muzyczne newsy ze świata i z naszego kraju. Tym razem króluje Daft Punk, Daft Punk i Stevie Wonder, U2 i Sabaton oraz afera związana z Radiową Trójką i Piotrem Kaczkowskim. Zapraszam!

1.01.2014 – 7.07.2014

Na świecie:

Zapowiedziana została książka poświęcona francuskiemu duetowi Daft Punk. Będzie ona nosić tytuł A Trip Inside the Pyramid, a zakupić możecie ją tu: http://www.amazon.co.uk/Daft-Punk-Trip-Inside-Pyramid/dp/1250049970/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1389171591&sr=8-1&keywords=daft+punk+inside+the+pyramid

Ostatnimi czasy pojawiła się możliwość darmowego odsłuchania najnowszej płyty Bruce’a Springsteena o tytule High Hopes. Premiera tego krążka zaplanowana jest na 14.01, a przedpremierowy odsłuch zapewnicie sobie wchodząc tu: http://www.cbs.com/shows/the_good_wife/springsteen

Znamy datę premiery najnowszej płyty U2. Rzekomo ma się ona ukazać w kwietniu, a zespół(wedle plotek) ma ogłosić dokładną datę podczas finału amerykańskiego Super Bowl.

Zespół Guns’n Roses zapowiedział, iż ruszy niebawem w trasę koncertową. Póki co zostały zapowiedziane koncerty, które odbędą się jedynie w Ameryce Południowej, ale istnieje spora szansa na to, że Gunsi nie poprzestaną jedynie na Ameryce.

Na swojej oficjalnej stronie na Facebooku Sabaton ogłosił fakt rozpoczęcia nagrywania ich najnowszej płyty. Póki co nie wiemy nic o najnowszym albumie i dostaliśmy jedynie zdjęcie potwierdzające obecność muzyków w studiu, ale po świetnym Carolus Rex jestem naprawdę dobrej myśli co do jakości najnowszego krążka.

Na koniec newsów ze świata krótki powrót do zespołu Daft Punk – ogłoszono bowiem, że na zbliżającej się gali rozdania nagród Grammy wystąpią oni u boku sławnego Steviego Wondera. Jest to połączenie nietypowe, ale nie można mieć wątpliwości po premierze RAM, że Francuzi umieją współpracować z innymi muzykami.

W Polsce:

W naszym kraju nie działo się wiele, lecz ten tydzień został zdominowany przez aferę związaną z Radiową Trójką oraz legendarną postacią Piotra Kaczkowskiego. Okazało się bowiem, że od 2014 roku Kaczkowski nie jest już pracownikiem tego radia, lecz jedynie współpracownikiem. Jaka to różnica? – zapytacie. Dla wielu ludzi spora, gdyż to właśnie Kaczkowski w sporej mierze odpowiada za ogromną jakość Trójki, a jego audycja Minimax była i jest jedną z najważniejszych audycji trójkowych. Trzeba przyznać, że Trójka uwielbia niszczyć legendy, które pomagały ją budować – wcześniej był to Marek Niedźwiecki, teraz jest to Piotr Kaczkowski. Czekam z niecierpliwością kiedy postanowią wysadzić po prostu swój budynek.

U mnie:

Zakupiłem tacie płytę Now What?! Purpli w specjalnej, złotej edycji. Edycja ta różni się od zwykłej obecnością dodatkowej płyty z zapisem koncertu(a raczej złączonych części różnych koncertów). Koncert – muszę przyznać – dał radę, i nawet najnowsze kawałki mi się podobały. Jeśli już ktoś koniecznie chce kupić tę płytę to polecam mu ją właśnie w tym wydaniu. Ładne, bogate i się świeci.

Bartek Pacuła
8 stycznia 2014 - 10:04