Darmowy dodatek do To the Moon już dostępny. Warto sprawdzić! - Imperialista - 9 stycznia 2014

Darmowy dodatek do To the Moon już dostępny. Warto sprawdzić!

Mogą istnieć jedynie dwa powody, dla których nie grałeś wciąż w To the Moon - albo jakimś cudem wciąż o grze nie słyszałeś, albo (co bardziej prawdopodobne) wolisz oszczędzić sobie trzydniowego stanu depresyjnego, w którego gra może wpędzić co wrażliwszych graczy. Dla jednych i drugich mam jedną radę - udać się na humbebundle.com i za równowartość jednego piwa zapewnić sobie emocjonalny rollercoaster najwyższych lotów. Jeśli natomiast macie to już za sobą, mam dobrą wiadomość - Freebird Studio udostępniło kilka dni temu darmowy dodatek, który w znacznie lżejszej atmosferze pozwoli spędzić dodatkowe kilkanaście minut z dwójką znajomych naukowców.


Holiday Special Minisode pobrać możecie w tym miejscu. Spędzicie z nim niewiele ponad 20 minut, wobec czego nie się spodziewajcie rozbudowanego dramatu, którego zapamiętaliście z podstawki. Nowelka jest krótka, przyjemna w odbiorze, a atmosfera w niej panująca znacznie "lżejsza" od tej w To the Moon. Nie oznacza to jednak, że gra całkowicie ucieka od poważniejszych tematów - wrócą one na moment, dość subtelnie, ale mimo wszystko zmuszą gracza do chwili zadumy. Od przysłuchiwania się dialogom odpoczniemy natomiast przy mini-gierce zręcznościowej zrealizowanej o wiele sprawniej od potworków tego typu znanych z To the Moon, chociaż wciąż topornie. Z drugiej strony - ileż w tym uroku!


Nie wiem natomiast, czy dobrym pomysłem byłoby polecenie tego dodatku dla osób, dla których będzie to pierwszy kontakt ze światem To the Moon. Większośc z dialogów uda się w pełni zrozumieć, gdy wiemy w jaki sposób działa mechanizm spełniania marzeń na łożu śmierci opracowany przez firmę. W dodatku na każdym kroku gracz natrafi na pozornie nieistotne przedmioty, które w podstawce pełniły kluczowe role - tego typu smaczki są solą tego DLC, sama zaś treść w oderwaniu od ich interpretacji znaczy niewiele.

Niestety, brakuje dobrych wieści dla wszystkich wyczekujących kolejnej większej produkcji studia. A Bird Story, bo o nim mowa, od dłuższego czasu zalicza kolejne opóźnienia, a obowiązującą obecnie datą premiery jest niestety "when it's done". Trzymajmy kciuki, historia uczy że takie podejście może zaprocentować świetną jakością produktu końcowego lub być zwyczajną zasłoną dymną rzucaną w momencie, w którym autor orientuje się, że jego pierwotny zamysł nie zagrał tak dobrze jak powinien. Czas pokaże


Feedback jest ważny! Jeśli uważasz, że nie straciłeś czasu czytając ten wpis, daj temu wyraz w komentarzu- chętnie poznam Twój punkt widzenia. Jeśli chcesz pogadać ze mną o grach, uderzaj na fanpejdża! Polecam - to naprawdę przekozacki fanpejdż.
Imperialista
9 stycznia 2014 - 16:23
gry
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
09.01.2014 17:11
komenty
68
Senator

Darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby, ale ten dodatek jest marny, z tych 20 minut połowę spędza się w tej zręcznościowej gierce niezbyt wysokich lotów. Może okaże się ważny jako pomost łączący grę z kolejną częścią.

09.01.2014 18:30
adam11$13
👍
odpowiedz
adam11$13
86
Phantom Thief

Ja dalej wyczekuje A Bird Story choć to ''mini-DLC'' sobie pewnie sprawdzę.

09.01.2014 20:19
Matt
odpowiedz
Matt
216
I Am The Night

Dzieki za newsa, dodatek wprawdzie interesuje mnie malo, bo sama gra mnie raczej znudziła, ale przynajmniej dowiedzialem sie ze w koncu naprawiono w grze achievementy ....albo raczej achievementa, takze mozna latwo odhaczyc kolejne "100%" ...dobrze, ze stare save'y zostały na dysku :)