Boks płyt Beatlesów za 500 zł nowe zapowiedzi płytowe Clapton w Oświęcimiu i wiele więcej - Newsy(18). - Bartek Pacuła - 16 stycznia 2014

Boks płyt Beatlesów za 500 zł, nowe zapowiedzi płytowe, Clapton w Oświęcimiu i wiele więcej - Newsy(18).

Kolejna porcja muzycznych newsów. Tym razem dostaliśmy w tym tygodniu wiele zapowiedzi płytowych od takich zespołów jak Sabaton, Diary of Dreams czy The Beatles oraz kilka wyjątkowych zapowiedzi koncertowych.

8.01.2014 – 14.01.2014

Na świecie:

Heroes - okładka nr 1.
Heroes - okładka nr 2.

Muzycy z zespołu Sabaton zaprezentowali okładkę(a tak naprawdę dwie okładki – jedna będzie tą „normalną”, a druga przyozdobi wydania specjalne) swojego najnowszego albumu. Będzie on zatytułowany Heroes, a to co widzimy na okładce nr 1 nie budzi wątpliwości, jaka będzie tematyka ich najnowszego krążka.

 

Najnowszą płytę zapowiedzieli też muzycy Diary of Dreams. Wyjdzie ona 14 marca, będzie nosiła tytuł Elegies in Darkness, a jej okładka zwiastuje ciężki, mroczny album. Ale to u tych Niemców typowe.

 

Do sklepów zawitał też ogromny boks wszystkich płyt Beatlesów. Co w tym wyjątkowego? A to, że boks ten zawiera wszystkie ich płyty, ale w wersji amerykańskiej – z innymi okładkami, układem utworów a nawet zawartością! Takie pudło w zwykłej edycji kosztuje ponad 500 zł, ale w końcu to są Beatlesi!

Do zespołu Fleetwood Mac powróciła eks-wokalista tego zespołu, czyli Christine McVie. Zapowiedziano to podczas koncertu na Hawajach. Cieszmy się wszyscy, Fleetwood Mac to był kiedyś genialny zespół.

W Polsce:

Zapowiedziano, iż na Orange Warsaw Festival zagrają trzy wielkie i znane zespoły – Kings of Leon, Queens of the Stone Age oraz Florence and the Machine. Line-up wygląda więc bardzo fajnie, choć na OWF mimo wszystko się nie wybiorę.

Ogłoszono również, że gwiazdą festiwalu w Oświęcimiu będzie wielki Eric Clapton. Dołączył więc on do panów z Soundgarden i kilku innych znanych zespołów. Zaczynam się poważnie zastanawiać nad wyjazdem do Oświęcimia, szczególnie że z Krakowa nie mam daleko.

U mnie:

Pudełko zawierające wszystkie elementy tej genialnej edycji RAM.

U mnie wydarzyła się tylko jedna rzecz, ale za to jaka! Przyszło mi(nareszcie!) pudło zawierające specjalną edycję Random Access Memories autorstwa duetu Daft Punk. Kosztowało to mnie w cholerę, ale było warto, gdyż ta edycja specjalna przebiła wszystko(WSZYSTKO), co widziałem jeśli chodzi o wydania kolekcjonerskie. I nie tylko muzyki, ale też filmów i gier. Unboxing już w piątek!

Na koniec prośba – wchodźcie i lajkujce mój profil na FBMusic to the People. Link macie tu: https://www.facebook.com/musictothepeoplemagazine

Obiecuję, iż będzie warto! 

Bartek Pacuła
16 stycznia 2014 - 12:45