Potężny skład na Sonisphere zapowiedzi płytowe od Foo Fighters i Yes i inne muzyczne wiadomości -Newsy(19). - Bartek Pacuła - 22 stycznia 2014

Potężny skład na Sonisphere, zapowiedzi płytowe od Foo Fighters i Yes i inne muzyczne wiadomości -Newsy(19).

Zapraszam do kolejnych wiadomości ze świata muzyki. W tym tygodniu dostaliśmy zapowiedzi płyt od Foo Fighters i Yes, zapowiedzi koncertowe oraz ważne ogłoszenie od polskiego magazynu Teraz Rock. Szczegóły poniżej – zapraszam do czytania!

15.01.2014 – 21.01.2014

Na świecie:

Akademia Filmowa ogłosiła nominację do Oscarów. Mnie najbardziej interesuje kto wygra w kategorii „Najlepsza Piosenka Oryginalna”. Szans na to ma pięć zespołów/wykonawców: Pharrell Williams za piosenkę Happy do filmu Minionki rozrabiają(to ten utwór z 24-godzinnym teledyskiem), Kristen Lopez i Robert Lopez za Let It Go z Krainy lodu(swoją drogą dobry jest cały soundtrack), U2 za piosenkę Ordinary Love do filmu biograficznego o Nelsonie Mandeli, Bruce Broughton za utwór Alone Yet Not Alone oraz Karen O za The Moon Song. Po przesłuchaniu wszystkich najbardziej cieszyłaby mnie wygrana albo wesołego i wpadającego w ucho Happy, albo Let It Go jako uhonorowanie ogólnie fajnego soundtracku do Krainy lodu.  

Legendarny zespół Yes grający progresywnego rocka zapowiedział, że najnowsza płyta grupy jest już w drodze. Ponoć ma się ukazać jeszcze w tym roku.

Najnowszy krążek zapowiedział też amerykański zespół Foo Fighters. Zespół ogłosił to wrzucając na Instagram zdjęcie sugerujące właśnie prace nad nowym materiałem muzycznym.

W Polsce:

20 stycznia magazyn Teraz Rock na swojej oficjalnej stronie internetowej ogłosił, iż wydawana przezeń seria Teraz Rock Kolekcja zakończy się na wydanym już 22. numerze(numer był o Systemie). Wielka szkoda, tym bardziej, że magazyn nie ruszył kilku superważnych zespołów z niezwykle bogatą i ciekawą dyskografią – by daleko nie szukać wystarczy przywołać wspominane już Yes czy King Crimson.

Wiadomo już kto będzie supportował Metallice podczas festiwalu Sonisphere, który odbędzie się w lipcu 2014 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie. A szykują się niezłe występy – mowa tu bowiem o tak uznanych i cenionych grupach jak Alice in Chains, Anthrax i Kvelertak(ten może mniej, ale chłopaki z Norwegii mogą dać ostrego, skandynawskiego czadu).

W umnie:

U mnie było sporo płytowych zakupów.  Pod koniec zeszłego tygodnia kupiłem OST do filmu Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia(moja recenzja tu: https://gameplay.pl/news.asp?ID=82724).

Fragile - okładka.
Fragile - wnętrze digipacku i płyta.

A w tym tygodniu wzbogaciłem się o dwie rzeczy – płytę Fragile zespołu Yes oraz trzy płyty tej samej grupy wydane w jednym kartoniku – Yes, The Yes Album oraz 90125.

Trzy albumy Yes zebrane w jednym kartoniku.
Trzy albumy Yes - Yes, The Yes Album oraz 90125.
Bartek Pacuła
22 stycznia 2014 - 10:54