Hit Film 2 - program do graficznej obróbki filmów rozdawany za darmo! - Marcus - 3 lutego 2014

Hit Film 2 - program do graficznej obróbki filmów rozdawany za darmo!

Firma FXHome  postanowiła za darmo udostępnić program Hit Film 2, służący do graficznej obróbki filmów. Promocja trwa już od prawie dwóch tygodni, jednak natrafiłem na nią dopiero dzisiaj. Czas na bezpłatną instalację upływa jutro, dlatego jeśli jesteście zainteresowani, to powinniście się pośpieszyć.

Jako osoba nieobeznana w temacie zabawy z grafiką, opiszę kilka elementów, które już na starcie przekonały mnie do Hit Film 2.

1. Prostota.

Zawsze przeraża mnie nagromadzenie opcji, przez które obsługa aplikacji staje się nazbyt skomplikowana. W tym przypadku jest zupełnie inaczej, bo choć ustawień jest multum, to są one uporządkowane, dzięki czemu nawet laik nie powinien się pogubić. Jeśli wierzyć ekspertom, opisywany program spokojnie wystarczy do domowych zastosowań, a przy odrobinie wprawy można go użyć przy pracy nad bardziej zaawansowanymi projektami.

2. Rozmiar i optymalizacja.

Pliki instalacyjne mają rozmiar około 115mb. Przy obecnych standardach jeśli chodzi o prędkość internetu, pobranie aplikacji zajmuje jakieś trzy minuty. Dodatkowo całość bardzo sprawnie działa, o czym się przekonałem, uruchamiając Hit Film 2 na moim średniej klasy komputerze. Pod tym względem dzieło FXHome obala pewien mit dotyczący zasobożerności tego typu programów (konkurencyjne aplikacje często mają ten problem).

3. Tutoriale.

I to przygotowane przez ludzi powiązanych z tworzeniem Hit Film 2. Jutjubowy kanał brytyjskiej firmy jest pełen poradników zawierających informacje przydatne zarówno początkującym jak i tym bardziej obeznanym w temacie. Po uruchomieniu programu w jednym z okien pojawiają się nowinki związane z obróbką grafiki, ze wspomnianymi tutorialami na czele.

4. Darmowość.

Mimo, że ograniczona czasowo, to w moim przypadku był to decydujący argument. Nigdy nie widziałem siebie w roli specjalisty od efektów, dlatego płacenie prawie 150 dolarów za tę aplikację nie było moim zamiarem. Ale skoro autorzy wyszli z tak wspaniałą inicjatywą, to dlaczego miałbym nie skorzystać? A jeśli wersja Express mi się spodoba, to zawsze mogę dopłacić i ulepszyć ją do edycji Ultimate.

Promocja zakończy się za 13 godzin, a żeby z niej skorzystać, wystarczy wejść na tę stronę, założyć na niej konto i umieścić na Facebooku lub Twitterze krótką, automatycznie napisaną notkę. Następnie należy pobrać aplikację, zainstalować ją i wpisać klucz aktywacyjny, który wyświetlił się na stronie programu po założeniu konta.

Marcus
3 lutego 2014 - 20:44