Marcus

Pozytywny blog

najnowszepolecanepopularne

Pominięci i zapomniani, czyli garść horrorów z ostatnich miesięcy

Pozytywnie o Amazonie i wymianie uszkodzonego Kindle

Unturned - mini poradnik

Mundial 2014 na gameplay.pl – grupy E i F

Nike tworzy kolejną, świetną reklamę

W obronie Spring Breakers

Pominięci i zapomniani, czyli garść horrorów z ostatnich miesięcy

Współczesna muzyka jest jednakowa, to tylko kopiowanie w mniejszym lub większym stopniu dawnych hitów i klepanie tych samych bitów. Kiedyś to były gry, twórcy mieli pomysły... teraz liczy się tylko grafika. A filmy? Zero oryginalności, ciągle te same klisze! Nie mówiąc o horrorach, przecież ten gatunek to już w ogóle schemat na schemacie.

czytaj dalejMarcus
25 lutego 2016 - 12:58

Pozytywnie o Amazonie i wymianie uszkodzonego Kindle

 

Moja przygoda z Kindle rozpoczęła się na tyle pechowo, że po miesiącu użytkowania miałem na głowie problem uszkodzonego wyświetlacza. Szczęśliwie pomoc techniczna Amazonu stanęła na wysokości zadania i w niedługim czasie mogłem wrócić do czytania wirtualnych książek. 

czytaj dalejMarcus
29 września 2014 - 21:18

Unturned - mini poradnik

W zalewie średniej jakości gier F2P, które w ostatnim czasie pojawiły się na Steamie da się wyłowić prawdziwe perełki. Jedną z nich jest Unturned, czyli projekt nastoletniego programisty z Kanady. Od kilku godzin bawię się tym tytułem, a ze względu na jego złożoność pomyślałem, że warto byłoby stworzyć podstawowe kompendium wiedzy przeznaczone dla każdego, kto dopiero zaczyna swoją wędrówkę po opanowanym przez zombie świecie.

czytaj dalejMarcus
1 sierpnia 2014 - 13:54

Mundial 2014 na gameplay.pl – grupy E i F

Na trochę ponad 24 godziny przed pierwszym gwizdkiem w Brazylii kontynuujemy serię poświęconą tegorocznemu mundialowi. Wraz z Brucevskym, Cayackiem i Pilarem podpowiemy Wam, na które mecze warto zwrócić uwagę, a także w jakich piłkarzach można pokładać największe nadzieje. Dodatkowo typujemy faworytów do awansu do drugiej fazy rozgrywek oraz te reprezentacje, które mogą zaskoczyć swoją postawą zarówno przeciwników jak i kibiców. Grupy E i F meldują się na posterunku!

czytaj dalejMarcus
11 czerwca 2014 - 17:52

Nike tworzy kolejną, świetną reklamę

http://www.highsnobiety.com

Chyba każdy pamięta charakterystyczne reklamy firmy Nike, które od lat dziewięćdziesiątych pojawiały się w telewizji. W tamtym okresie najciekawsze spoty tworzono na specjalne okazje, (np. mundial). Teraz, kiedy technologia poszła do przodu, więcej piłkarzy nastawia się na reprezentowanie danej firmy własnym nazwiskiem, a Internet zdecydowanie zyskał na popularności, piłkarskie reklamy pojawiają się częściej. Na całe szczęście, nie straciły one ani odrobiny uroku.

czytaj dalejMarcus
9 czerwca 2014 - 21:15

W obronie Spring Breakers

Obrazek na zachętę [http://thefilmstage.com/]

Po przeanalizowaniu not, które dotychczas przyznałem poszczególnym filmom, muszę stwierdzić, że wpisuję się w kanon typowego pożeracza kultury. Z rzadka oceniam obejrzane produkcje zgoła inaczej niż reszta widzów. Oczywiście zdarzyły się wyjątki, a największy z nich pojawił się, za sprawą Spring Breakers, czyli czegoś, czego z pewnością nie obejrzałbym, sugerując się opiniami większości. I wiecie co? Bardzo dobrze, że zaufałem intuicji i zdecydowałem się sprawdzić dzieło Harmony’ego Korine’a na własnej skórze (i oczach).

czytaj dalejMarcus
18 kwietnia 2014 - 21:45

Kiedy e-sport zagości na igrzyskach olimpijskich?

mashable.com

Droga od powstania dyscypliny sportowej do nadania jej miana konkurencji olimpijskiej często bywa długa i wyboista. Historia pokazuje, że taki proces musi trwać przynajmniej kilkadziesiąt lat, a przeważającym czynnikiem jest oczywiście popularność danej dyscypliny. W przypadku e-sportu o przekroczeniu wymaganego progu nie może być jeszcze mowy, jednak wysunięcie dalekosiężnych planów nie wydaje się takie bezpodstawne.

czytaj dalejMarcus
22 marca 2014 - 09:24

Szybko, miodnie, efektownie - wrażenia z bety Titanfall

Po zapowiedzi Titanfall podchodziłem z umiarkowanym optymizmem do najnowszej produkcji Respawn Entertainment. Nawet pomimo faktu, że ekipa tworząca składa się z doświadczonych ludzi, a pierwsze materiały wyglądały bardzo zachęcająco. Teraz, na niecały miesiąc przed premierą, dane mi było wziąć udział w zamkniętych testach, które trwają od kilku dni. Muszę przyznać, że jestem usatysfakcjonowany tym, co zobaczyłem.

czytaj dalejMarcus
17 lutego 2014 - 14:30

Hit Film 2 - program do graficznej obróbki filmów rozdawany za darmo!

Firma FXHome  postanowiła za darmo udostępnić program Hit Film 2, służący do graficznej obróbki filmów. Promocja trwa już od prawie dwóch tygodni, jednak natrafiłem na nią dopiero dzisiaj. Czas na bezpłatną instalację upływa jutro, dlatego jeśli jesteście zainteresowani, to powinniście się pośpieszyć.

czytaj dalejMarcus
3 lutego 2014 - 20:44

Aktorskie kariery #1: Sam Rockwell

hollywoodreporter.com

Za sprawą tego wpisu rozpoczynam nowy, nieregularny cykl, w którym będę przedstawiał swoich ulubionych, choć niekoniecznie znanych i docenianych aktorów. Głównym bohaterem będzie dzisiaj Sam Rockwell, czyli człowiek, któremu z Oscarami i Złotymi globami było do tej pory zdecydowanie nie po drodze.

czytaj dalejMarcus
25 stycznia 2014 - 15:45