OST z Pokemonów nowa płyta AC/DC zapowiedzi koncertowe i wiele więcej - Newsy(23). - Bartek Pacuła - 18 lutego 2014

OST z Pokemonów, nowa płyta AC/DC, zapowiedzi koncertowe i wiele więcej - Newsy(23).

W tym tygodniu działo się naprawdę bardzo wiele. Dostaliśmy masę płytowych i koncertowych zapowiedzi, wśród których najważniejszą jest ta od AC/DC. Jest to jednak tylko jedna z wielu informacji, które w ostatnim tygodniu obiegły muzyczny świat. Zapraszam do przeczytania newsów! 

12.02.2014 - 18.02.2014

Na świecie:

Legendarny i kultowy zespół AC/DC zapowiedział nagranie nowej płyty i wyruszenie jeszcze w 2014 roku w trasę obejmującą 40 koncertów(na 40-lecie grupy). Pozostaje mieć tylko nadzieje, że australijska grupa nie ominie Polski, a jeśli to zrobi, to o włos(koncert w Pradze czy w Wiedniu byłby ok). Na pewno będę śledził uważnie tę sprawę i dam Wam znać od razu, gdy pojawi się jakieś nowe, sensowne info.

Swoją nową płytę zapowiedział też zespół Van Halen. Póki co o tym nowym krążku wiemy niewiele, ale pozostaje mieć nadzieję, iż album ten podtrzyma dobrą passę wielkich powrotów, która rozpoczęła się rok temu.

"Nową" płytę zapowiedział też zespół Megadeth. Będzie się ona nazywać Icon, a słowo "nową" piszę w cudzysłowie, gdyż będzie to album kompilujący najważniejsze dzieła amerykańskiej grupy. Dla tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z tym zespołem szykuje się dobra okazja, by to zrobić.

Kompozytor OST do serialu Star Wars: Clone Wars udostępnił swoje prace związane z tym serialem na swojej stronie: http://www.kevinkiner.com/music/. Warto to obczaić, bo choć jakość samego serialu jest dyskusyjna(choć mnie się podoba), to soundtrack, nawiązujący mocno do świetnych dzieł Williamsa, jest naprawdę bardzo dobry.

Można też, choć już za opłatą, zapoznać się z OST do Pokemonów X i Y. Pokemonowych zakupów możecie dokonać np. na iTunes.

Na stronie CD Japan, zupełnie jak grom z jasnego nieba, pojawiły się płyty Depeche Mode w wersjach japońskich. Fani DM(tzw. "depesze") po raz kolejny pokazali jak świetnie zorganizowaną i wierną grupą są, bo już po dwóch dniach od uruchomienia sprzedaży zostało tylko 5 kompletów płyt.

W Polsce:

Plakat reklamujący koncert...
... i ten genialny komentarz :)

U nas bardzo koncertowo. Po pierwsze swój koncert w kraju nad Wisłą zapowiedziała powszechnie tutaj lubiana grupa Iron Maiden. Choć panowie z IM odwiedzili nasz kraj rok temu(i dali dwa koncerty w Łodzi i Gdańsku) to najwyraźniej się już stęsknili, gdyż 24.06.2014  mają nawiedzić Poznań. Zapowiada się fajny koncert, który na dodatek już zrobił się słynny u nas, a to za sprawą pewnego komentarza, który wygrał internety(zdjęcie powyżej), a ja co raz poważniej się zastanawiam czy kupić na to bilety.

.

Zapowiedziany został też koncert Justina Timberlake'a. Odbędzie się on 19.08.20134 w Gdańsku. Mnie to naprawdę wali(w sensie - ani się nie cieszę, ani nie smucę), ale Timberlake to kolejna gwiazda pop światowego formatu, która odwiedza nasz kraj - a to już jest powód do radości.

Dostaliśmy również nowe informacje dotyczące setu najnowszej odsłony Open'era. Okazuję się, iż podczas trwania tego festiwalu będziemy mogli zobaczyć, obok m.in. zapowiedzianego Pearl Jamu, zespół Interpol. Cieszy mnie fakt, że choć tytularny sponsor imprezy, Haineken, już tym sponsorem nie jest, to festiwal radzi sobie naprawdę dobrze i zbiera bardzo fajne gwiazdy do swojego setu.

U mnie:

Na sam początek - dostawy(a właściwie to tylko jedna dostawa) płytowe - japońska płyta Slayera Live Undead. Trwa tylko 23 minuty, a ileż w tym mocy(co tylko potwierdza moją tezę wysuniętą w artykule o długości płyt: https://gameplay.pl/news.asp?ID=83201)!

A teraz rzecz ważniejsza - uruchomiłem konkurs, w którym do wygrania będą trzy płyty(można wygrać wszystkie, dwie lub jedną) – The Satanist Behemotha, OST z Igrzysk śmierci oraz Fragile Yesów. Wszystkie szczegóły są podane na moim Facebooku: https://www.facebook.com/musictothepeoplemagazine. Warunek, by zostać wziętym pod uwagę w konkursie jest właściwie tylko jeden: trzeba udostępnić konkursowy status i tyle.

Z rzeczy konkursowych: na stronie HeavyRock, z którą współpracuję pojawił się konkurs mojego autorstwa: 

http://heavyrock.eu/blog/konkurs-wygraj-jedna-z-trzech-ksiazek-o-jimie-morrisonie/

Zachęcam do zapoznania się z tym, gdyż zgłoszeń jest dosyć mało, więc nadarza się idealna okazja do zgarnięcia łatwej nagrody!

Bartek Pacuła
18 lutego 2014 - 14:00