Biografia Lorda za 1000 zł Brit Awards szczegóły Sabaton i ich nowa płyta oraz inne muzyczne wiadomości - Newsy(24). - Bartek Pacuła - 25 lutego 2014

Biografia Lorda za 1000 zł, Brit Awards, szczegóły Sabaton i ich nowa płyta oraz inne muzyczne wiadomości - Newsy(24).

Kolejne newsy! Działo się sporo, jak zwykle. Dostaliśmy zapowiedź książko-płyty Jona Lorda (to ten od Deep Purple, zmarł w 2012) za 275 euro, poznaliśmy tracklistę Heroes Sabatonu, a także dowiedzieliśmy się, kto miał powody do radości po tegorocznej gali Brit Awards – i oczywiście wiele więcej!

19.02.2014 – 25.02.2014


Na świecie:

Wszystko super-fajnie, ale żeby dać za to ok. 1000 zł??

Zapowiedziana została ekskluzywna fotograficzna biografia Jona Lorda – byłego członka Deep Pruple. Na wizualizacjach wygląda to naprawdę bardzo fajnie (chociaż motyw z purpurowym winylem ograny już tysiąc razy), a jedyne co może odciągnąć potencjalnych nabywców od zakupu to dość wygórowana cena – 275 euro. Za tyle można kupić dużo fajniejsze muzyczne rzeczy, zaczynając od kolekcjonerki Random Access Memories, a kończąc na różnych memorabiliach, których pełno na Ebay’u.

Na swoim facebookowym profilu szwedzki zespół Sabaton ogłosił ostateczną tracklistę, która znajdzie się na ich albumie studyjnym, zatytułowanym Heroes. Ogłoszono też, że za niedługo zacznie się możliwość składania pre-orderów, a płyta będzie dostępna w czterech wersjach – zwykłej, digipackowej, winylowej oraz w wersji książkowej.

W tym roku do słynnego muzeum Rock and Roll Hall of Fame wprowadzony ma zostać m.in. zespół KISS. Wszyscy, jak to zwykle bywa, od razu podjarali się możliwością zobaczenia i usłyszenia grupy w oryginalnym składzie, bo muzycy KISS ewidentnie nadal są na siebie obrażeni. Warto zaznaczyć, iż taka decyzja może skutkować wydaleniem tego zespołu z Rock and Roll Hall of Fame, gdyż przepisy tego muzeum mówią, że przy ceremonii wprowadzenia zespołów muszą one zagrać w jak najbardziej oryginalnym składzie.

19 lutego zostały rozdane prestiżowe nagrody Brit Awards honorujące głównie brytyjskich (choć nie tylko). Wśród nagrodzonych są m.in. David Bowie, Lorde, Arctic Monkeys, One Direction, a także francuski Daft Punk (w kategorii „Najlepszy zespół”). Pełną listę nagrodzonych i nominowanych możecie zobaczyć tu: http://www.brits.co.uk/winners

W Polsce:

Swoją premierę miał najnowszy numer polskiej edycji Metal Hammer. W środku kilka artykułów godnych uwagi, z czego najlepiej prezentuje się wywiad z jednym z członków The Crimson ProjeKct.

26.02 swoją premierę ma też pismo Teraz Rock. Okładka już mniej udana, niż poprzednie, tekstowo za to zapowiada się, jak zawsze, przyzwoicie.

U mnie: 

Jedna z płyt, która była do wygrania.

Na moim facebookowym profilu (https://www.facebook.com/musictothepeoplemagazine)

zakończył się dzisiaj konkurs. Do wygrania były trzy płyty: Fragile Yesów, The Satanist Behemotha oraz OST z 2. części Igrzysk śmierci. Nikt się nie zgłosił po Behemotha, więc pewnie go jeszcze kiedyś wyciągnę przy jakiejś okazji. 

Z zakupów - doszły do mnie zamówione przed kilkoma tygodniami dwie pierwsze płyty zespołu Rainbow w japońskich wersjach SHM-CD. Wyglądają super, brzmią bardzo fajnie - czego chcieć więcej?

Kupiłem też sobie winyl Nirvany MTV Unplugged in New York. Z tego zakupu również się cieszę bardzo. Co więcej - z kartonu wypadła mi karteczka z kodem upoważniającym do darmowego pobrania tej płyty. Za jakiś czas wrzucę ten kod na FB, więc warto zalajkować i śledzić co tam się będzie działo :)  

Bartek Pacuła
25 lutego 2014 - 11:19