Nowy utwór od Metalliki oraz reedycje od Led Zeppelin - Newsy(27). - Bartek Pacuła - 17 marca 2014

Nowy utwór od Metalliki oraz reedycje od Led Zeppelin - Newsy(27).

W tym tygodniu, jak zwykle, działo się wiele. Koncertowi Stonesi w Europie, reedycje płyt Led Zeppelin czy potężna (POTĘŻNA) edycja kolekcjonerska od KISS. Te z gier mogą się schować.

12.03.2014 - 18.03.2014

Na świecie:

Zespół KISS, posiadający w swojej dyskografii naprawdę wiele albumów zapowiedział wydanie limitowanej do 1000 sztuk edycji, w której znajdą się ich wszystkie albumy na winylu. Wygląda to nieziemsko, cena (jeszcze nieopublikowana) zapewne też jest równie nieziemska.

W tym tygodniu swoją światową premierę miał najnowszy krążek niemieckiej grupy Diary of Dreams zatytułowany Elegies in Darkness. Płyta ta już do mnie jedzie, pewnie po jej odsłuchaniu wpadnę w depresję. Być może nawet recenzuję.

Queen, mój ukochany Queen, zapowiedział, że nadal zamierza szargać swoją legendę występując z Adamem Lambertem. Do profanacji ma dochodzić póki co w Ameryce, ale zobaczymy co będzie dalej. Panowie przebąkują coś, że Lambert ma nawet zaśpiewać na najnowszej, produkowanej w tym momencie, płycie Queen. Smutek.

Metallica na koncercie w Bogocie zaprezentowała swój nowy kawałek. Wyposzczeni fani czekali na to od lat, więc mają. Utwór nazywa się The Lords of Summer. I jak wrażenia po przesłuchaniu?

Najważniejsza informacja ze świata na koniec – informacje o reedycjach płyt Led Zeppelin okazały się prawdziwe. Już w czerwcu kultowe wydawnictwa II oraz III ujrzą światło dzienne w przeróżnych edycjach, od CD, przez pliki, a na kolekcjonerskich boksach kończąc. Wszystkie będą zawierały zrematserowany album oraz dodatkowe utwory. Zapowiada się cudowny czerwiec.

W Polsce:

Do Polski przyjedzie Michael Angelo. <Suchar prowadzącego> Nie, nie ten od Kaplicy Sykstyńskiej, ale ten, który ponoć jest najszybszym gitarzystą na świecie. Jakość muzyczna jakoś nigdy nie szła z nim w parze, ale jeśli ktoś ma ochotę sobie go posłuchać, to będzie miał okazję to zrobić 1.05 we Wrocławiu, gdzie muzyk pojawi się na festiwalu Thanks Jimi Festival.

Niebawem światło dzienne ma ujrzeć w Polsce autobiografia Johny’ego Cahsa. Ukazać ma się nakładem Wydawnictwa Czarnego i zapowiada się naprawdę dobrze.

Kansas - tu w oryginalnym składzie.

Do naszego kraju zawita też zespół Kansas. Panowie dadzą koncert 22 lipca w Warszawie, a konkretniej – w miejscu zwanym Progresja Music Zone.

 

Przystanek Woodstock wzbogacił się o kolejnego muzyka, który uświetni tegoroczny line-up. Będzie to zespół Skindred, który zagrał już na PW w 2011 roku. Z tej okazji przypominam o moim artykule, w którym można przeczytać kto i gdzie zagra w Polsce w tym roku. Kolejny update w sobotę.

U mnie:

Ode mnie ważna wiadomość. Jako że obowiązków w życiu mi przybywa, a czasu już nie, to musiałem przeorganizować wypuszczanie swoich wpisów na Gameplay’u. Od tego tygodnia będę wrzucał trzy, a nie cztery jak dotychczas, teksty. W niedziele będą to felietony, w środę newsy i w piątki recenzje. Przygotowuję też cały czas serię o historii Beatlesów, mam też parędziesiąt innych kolekcjonerskich pudeł do odpakowania i pokazania, ale co z tym będzie? Zobaczymy.

Z innych rzeczy: na portalu www.heavyrock.eu ukazały się ostatnio dwa teksty mojego autorstwa – recenzja płyty We Serve No One zespołu Virgin Snatch oraz wywiad z W. Naporą, czyli gitarzystą zespołu Cochise. Zachęcam do lektury!

Bartek Pacuła
17 marca 2014 - 17:12
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
19.03.2014 11:42
vaultboy
vaultboy
35
Chorąży

Metalliki

19.03.2014 12:03
odpowiedz
darth16
24
Pretorianin

Fakt.

20.03.2014 08:14
Jedziemy do Gęstochowy
👍
odpowiedz
Jedziemy do Gęstochowy
134
TURBO LOVER

Super że przygotowujesz historię Beatlesów, będę czytał.

20.03.2014 15:09
odpowiedz
zcaalock
105
Pretorianin

Dobry ten nowy kawałek. Mnie się marzy powrót do brzmienia st. anger ale chyba psychologowie skutecznie wyleczyli panów z możliwości zrobienia tak mocnego albumu.

30.03.2014 08:17
odpowiedz
Rick24
117
Generał

Remastery Zeppelinów to chyba znowu będą digipacki. No cóż... myślałem ostatnio o kupnie jednej/dwóch płyt tego zespołu, ale wersji w digi na pewno nie wezmę. Jeśli już to nabędę coś z tych starych edycji. Na tą chwilę najbardziej wartościowa wydaje mi się być "trójka", ale prawda jest też taka, że do dziś nie mogę zrozumieć aż takiego wielkiego fenomenu tego zespołu.