Nowy utwór od Metalliki oraz reedycje od Led Zeppelin - Newsy(27). - Bartek Pacuła - 17 marca 2014

Nowy utwór od Metalliki oraz reedycje od Led Zeppelin - Newsy(27).

W tym tygodniu, jak zwykle, działo się wiele. Koncertowi Stonesi w Europie, reedycje płyt Led Zeppelin czy potężna (POTĘŻNA) edycja kolekcjonerska od KISS. Te z gier mogą się schować.

12.03.2014 - 18.03.2014

Na świecie:

Zespół KISS, posiadający w swojej dyskografii naprawdę wiele albumów zapowiedział wydanie limitowanej do 1000 sztuk edycji, w której znajdą się ich wszystkie albumy na winylu. Wygląda to nieziemsko, cena (jeszcze nieopublikowana) zapewne też jest równie nieziemska.

W tym tygodniu swoją światową premierę miał najnowszy krążek niemieckiej grupy Diary of Dreams zatytułowany Elegies in Darkness. Płyta ta już do mnie jedzie, pewnie po jej odsłuchaniu wpadnę w depresję. Być może nawet recenzuję.

Queen, mój ukochany Queen, zapowiedział, że nadal zamierza szargać swoją legendę występując z Adamem Lambertem. Do profanacji ma dochodzić póki co w Ameryce, ale zobaczymy co będzie dalej. Panowie przebąkują coś, że Lambert ma nawet zaśpiewać na najnowszej, produkowanej w tym momencie, płycie Queen. Smutek.

Metallica na koncercie w Bogocie zaprezentowała swój nowy kawałek. Wyposzczeni fani czekali na to od lat, więc mają. Utwór nazywa się The Lords of Summer. I jak wrażenia po przesłuchaniu?

Najważniejsza informacja ze świata na koniec – informacje o reedycjach płyt Led Zeppelin okazały się prawdziwe. Już w czerwcu kultowe wydawnictwa II oraz III ujrzą światło dzienne w przeróżnych edycjach, od CD, przez pliki, a na kolekcjonerskich boksach kończąc. Wszystkie będą zawierały zrematserowany album oraz dodatkowe utwory. Zapowiada się cudowny czerwiec.

W Polsce:

Do Polski przyjedzie Michael Angelo. <Suchar prowadzącego> Nie, nie ten od Kaplicy Sykstyńskiej, ale ten, który ponoć jest najszybszym gitarzystą na świecie. Jakość muzyczna jakoś nigdy nie szła z nim w parze, ale jeśli ktoś ma ochotę sobie go posłuchać, to będzie miał okazję to zrobić 1.05 we Wrocławiu, gdzie muzyk pojawi się na festiwalu Thanks Jimi Festival.

Niebawem światło dzienne ma ujrzeć w Polsce autobiografia Johny’ego Cahsa. Ukazać ma się nakładem Wydawnictwa Czarnego i zapowiada się naprawdę dobrze.

Kansas - tu w oryginalnym składzie.

Do naszego kraju zawita też zespół Kansas. Panowie dadzą koncert 22 lipca w Warszawie, a konkretniej – w miejscu zwanym Progresja Music Zone.

 

Przystanek Woodstock wzbogacił się o kolejnego muzyka, który uświetni tegoroczny line-up. Będzie to zespół Skindred, który zagrał już na PW w 2011 roku. Z tej okazji przypominam o moim artykule, w którym można przeczytać kto i gdzie zagra w Polsce w tym roku. Kolejny update w sobotę.

U mnie:

Ode mnie ważna wiadomość. Jako że obowiązków w życiu mi przybywa, a czasu już nie, to musiałem przeorganizować wypuszczanie swoich wpisów na Gameplay’u. Od tego tygodnia będę wrzucał trzy, a nie cztery jak dotychczas, teksty. W niedziele będą to felietony, w środę newsy i w piątki recenzje. Przygotowuję też cały czas serię o historii Beatlesów, mam też parędziesiąt innych kolekcjonerskich pudeł do odpakowania i pokazania, ale co z tym będzie? Zobaczymy.

Z innych rzeczy: na portalu www.heavyrock.eu ukazały się ostatnio dwa teksty mojego autorstwa – recenzja płyty We Serve No One zespołu Virgin Snatch oraz wywiad z W. Naporą, czyli gitarzystą zespołu Cochise. Zachęcam do lektury!

Bartek Pacuła
17 marca 2014 - 17:12