Judas Priest i Odkupiciel Dusz - Newsy(33). - Bartek Pacuła - 1 maja 2014

Judas Priest i Odkupiciel Dusz - Newsy(33).

Kolejne wiadomości ze świata muzyki. Zapowiedzi płytowe (w tym od Judas Priest), koncertowe, a także nowości na rynku magazynów o muzyce/audio. Zapraszam!

25.04.2014 – 01.05.2014

Na świecie:

Nareszcie poznaliśmy kilka ważnych szczegółów dotyczących najnowszego krążka od Judas Priest. Album ten, zatytułowany Redeemer of Souls, swoją premierę będzie miał 14.07.2014. Zaprezentowana została również okładka tej płyty – nie wiem jak Wam, ale mi podoba się bardzo. A na zachętę chłopaki z Judas Priest dorzucili jeszcze kawałek promujący nowe wydawnictwo – do odsłuchania poniżej.

PS. Utwór ten, tytułowy Redeemer of Souls, jest naprawdę przyjemny – także warto poświęcić te 4 minuty jeśli ktoś się zastanawia.

Jeszcze bardziej podoba mi się okładka najnowszego albumu od zespołu Mastodon. Krążek ten ma nosić tytuł One More ‘Round The Sun, a na półkach sklepowych ma się pokazać 24.06.2014. Na YT można także odsłuchać pierwszego kawałka z tej płyty – High Road. Cóż… patrząc na okładkę tej płyty ktoś na pewno był high (<suchar prowadzącego>).

W Polsce:

Zapowiedziany został koncert grupy In Flames. Zespół ten ma dać koncert w Krakowie – a dokładniej w Klubie Studio – 27.09.2014. Będzie to koncert promujący najnowszy krążek zespołu – Siren Charms.

Na facebookowym profilu wydawnictwa Metal Mind została zapowiedziana premiera nowego krążka od zespołu Kruk. Odbędzie się ona 9.06.2014 roku. Ktoś tutaj na to czeka czy też nie bardzo?

W ostatnim tygodniu swoją premierę miały trzy ważne w Polsce magazyny piszące o muzyce/sprzęcie audio. Pierwszym z nich jest miesięcznik Teraz Rock. Na okładce Linkin Park, w środku recenzje, wywiady, 12 stron o Manowarze (jeeeeeeeeeee!) i kilka innych ciekawych tekstów.

Swoją premierę miał też najnowszy numer magazynu Metal Hammer. W środku można poczytać kilka ciekawych tekstów na temat Black Label Society czy nowej grupy WAMI. Tę ostatnią formację polecam wszystkim miłośnikom ostrzejszych brzmień – supergrupa złożona z trzech uznanych i docenionych muzyków, uzupełniona przez 16-letniego geniusza gitary? To naprawdę działa.

Najlepsze zostawiłem na koniec – 1.05 wyszedł kolejny numer internetowego miesięcznika poświęconego sprzętowi hi-end – High Fidelity. Pomijając testy sprzętu (jak np. odtwarzacza płyt SACD z Japonii za 70 tys.) szczególnie polecam długi, arcy-bogaty, świetny tekst poświęcony Czesławowi Niemenowi, płycie Dziwny jest ten świat… oraz różnym remasterom (od oryginału z 1967 roku do wersji z 2014) tego legendarnego już krążka. To jest prawdziwe dziennikarstwo muzyczne!

Wchodźcie tutaj: www.highfidelity.pl

Bartek Pacuła
1 maja 2014 - 23:49