Nowości wydawnicze od Led Zeppelin! - Newsy(46). - Bartek Pacuła - 30 lipca 2014

Nowości wydawnicze od Led Zeppelin! - Newsy(46).

Kolejny odcinek Newsów. A w nim o nowościach prasowych (sporo ich było), zapowiedziach płytowych i, jak zawsze, wiele więcej!

25.07.2014 – 30.07.2014

Na świecie:

Do imponującej liczby 200 numerów dobił prestiżowy (i znakomity swoją drogą) brytyjski miesięcznik Classic Rock Magazine. Z tej okazji został wydany potężny numer, który objętościowo przypomina raczej książkę niż czasopismo. Został on zapełniony 200 (!) wywiadami z różnymi artystami, których pytano o sztukę, politykę, społeczeństwo itd. Ja ze swojej strony mogę tylko polecić Wam pójście do Empiku i nabycie tego cuda (chociaż polska absurdalna cena nie zachęca) oraz życzyć CRM kolejnych 200 numerów!

Billy Corgan, lider grupy Smashing Pumkins, powiedział, że jego zespół ukończył właśnie krążek Monuments for an Elegy. Nie oznacza to jednak końca pracy dla zespołu, gdyż w ciągu roku grupa ma wydać nie jeden (to potrafi każdy przecież), ale dwa krążki. Czy to ambitne założenie wpłynie w jakikolwiek sposób na jakość obu albumów? Na pewno za jakiś czas będziemy mogli się o tym przekonać osobiście. Kiedy konkretnie? Tego jeszcze nie wiadomo, gdyż data premiery nie jest jeszcze znana.

Doskonale znany jest za to dzień, w którym do sklepów trafi kolejna płyta od Accept. Jako że termin ten zbliża się wielkimi krokami (premiera przewidziana jest na 15.08), to i machina reklamowa zaczyna działać co raz prężniej. Efektem tego jest kolejny, drugi już, trailer nadchodzącej płyty Blind Rage, który trafił do sieci. Sprawił on, że na ten krążek czekacie jeszcze bardziej?

A na sam koniec informacji światowych coś najlepszego: wczoraj w ofercie sklepu elusive disc pojawiły się kolejne dwa remastery płyt Led ZeppelinIV oraz Houses of the Holy. Ponownie otrzymamy do wyboru wersje na CD, LP oraz w specjalnym boksie (ten pomarańczowy z HotH prezentuje się szczególnie dobrze!). Premiera zapowiedziana jest na 28.10.2014.

W Polsce:

Tydzień ten obfitował w premiery magazynów poświęconych muzyce. Do kiosków i salonów prasowych trafił więc Teraz Rock

…Metal Hammer

...a także Jazz Forum. Ze swojej strony gorąco rekomenduje ten ostatni. Jak zwykle to spora dawka dobrych, super napisanych tekstów.

Już jutro, ostatniego dnia lipca, rusza jubileuszowy, 20. w historii, Przystanek Woodstock. Jak zwykle będzie on obfitował w różnych ciekawych artystów i bez wątpienia będzie to kolejne wielkie święto muzyki w Polsce. Ktoś się na Przystanek wybiera?

W tym tygodniu pokazano również okładkę z najnowszego wydawnictwa koncertowego od Paula Di’Anno. Muzyk wzorem wojownika z okładek Manowara siłą swojej ręki rozwala łańcuch. Podoba Wam się taki obraz? 

U mnie:

Na moim facebookowym profilu Music to the People ruszył konkurs, w którym do wygrania jest płyta Rising od Rainbow w specjalnej japońskiej wersji SHM-CD. Płyta warta jest ok. 100 zł, warto się więc tym, chyba, zainteresować. 

Bartek Pacuła
30 lipca 2014 - 12:33