Kolejny pakiet Bookrage: Janusz Zajdel powraca - Hubert Taler - 25 sierpnia 2014

Kolejny pakiet Bookrage: Janusz Zajdel powraca

W zeszłym roku pojawił się w ramach Bookrage pakiet "Światy Zajdla", przedstawiający książki legendarnego polskiego pisarza science-fiction Janusza A. Zajdla. Już wtedy czytelnicy domagali się... reszty książek. Autor, mimo że przedwcześnie zmarły, pozostawił po sobie jeszcze więcej powieści i opowiadań.

Wygląda na to że dostajemy kolejną paczkę jego twórczości, znów w formule sprawdzonej przez Humble Bundle, czyli BookRage. Nazwa nowego pakietu to "Wszechświat Zajdla".

Tym razem wprowadzono dodatkowy prób cenowy. Czyli oprócz paczki "co łaska", paczki "pobij średnią", dostajemy trzeci poziom "pobij dwukrotność średniej". Po zapłaceniu więcej niż dwukrotność średniej otrzymujemy... poprzedni pakiet, czyli "Światy Zajdla". Oczywiście wprowadzenie tego progu cenowego powoduje podnoszenie się średniej - i faktycznie, w tej chwili średnia to około 40 PLN. Czy nie wpłynie to negatywnie na sprzedaż całego pakietu? Zobaczymy.

W tej chwili w pakiecie znajdują się następujące książki:

POZIOM "CO ŁASKA"

Lalande 21185

Pierwsza powieść Janusza. A Zajdla, opublikowana w roku 1966. Lalande 21185 – czyli wyprawa do nieznanego układu w celach badawczych. Wyprawa na krążące wokół czerwonego karła planety znajduje ślady życia, ale jedynie dawne ślady zaawansowanej cywilizacji. Czy jednak na pewno budowle obcych są niezamieszkane? Zawsze odbierałem ją jako książkę dla młodzieży, być może dlatego, że sam czytałem ją w młodym wieku.

Prawo do powrotu

Druga powieść Janusza. A Zajdla, opublikowana w roku 1975. W czasie dalekosiężnej podróży kosmicznej załogę kosmolotu spotyka seria dziwnych wypadków. Czy rzeczywiście są jedynie dziełem przypadku?

Dziwny nieznany świat

Pierwszy z trzech tomów opowiadań zebranych Janusza A. Zajdla, ułożonych przez żonę autora, Jadwigę Zajdel, w kolejności chronologicznej według czasu powstawania. Zbiór zawiera teksty napisane przez autora w latach 60. XX wieku i wcześniej.

Ten piękny dzień

Drugi z trzech tomów opowiadań zebranych Janusza A. Zajdla, ułożonych przez żonę autora, Jadwigę Zajdel, w kolejności chronologicznej według czasu powstawania. Zbiór zawiera teksty napisane przez autora w latach 1970-1975.

POZIOM "WIĘCEJ NIŻ ŚREDNIA"

Felicitas

Trzeci i ostatni tom opowiadań zebranych Janusza A. Zajdla, ułożonych przez żonę autora, Jadwigę Zajdel, w kolejności chronologicznej według czasu powstawania. Zbiór zawiera teksty napisane przez autora w latach 1976-1984.

Residuum

Zbiór "Residuum" to uzupełnienie antologii opowiadań zebranych Zajdla wydanych w tomach "Dziwny, nieznany świat", "Ten piękny dzień" i "Felicitas". Zawiera on pierwsze wersje opowiadań, które ukazały się w więcej niż jednym wariancie, opowiadania włączone potem w mniej lub bardziej zmienionej formie do powieści, konspekty napisanych i nienapisanych powieści, a także fragmenty nieukończonej powieści "Drugie spojrzenie na planetę Ksi" i wiersze autora, w tym opublikowaną pierwotnie pod pseudonimem "Modlitwę 1981" napisaną z okazji stanu wojennego. Wygląda na niezłą gratkę dla miłośników Zajdla.

POZIOM "POBIJ DWUKROTNOŚĆ ŚREDNIEJ"

Powyżej dwukrotności średniej, otrzymujemy dodatkowo cały pakiet "Światy Zajdla" z grudnia zeszłego roku, czyli książki:

  • Cylinder Van Troffa
  • Limes Inferior
  • Wyjście z cienia
  • Paradyzja
  • Cała prawda o planecie Ksi
  • Relacja z pierwszej ręki

W pierwszym pakiecie otrzymaliśmy wszystkie najbardziej znane powieści Zajdla, w tym zaś dodatkowe dwie mniej znane i naprawdę mnóstwo opowiadań. Moim zdaniem jest na co wysupłać trochę złotówek!

Hubert Taler
25 sierpnia 2014 - 23:59