Moja kariera w FIFA14 #60: Na półmetku ostatniego sezonu - Brucevsky - 24 lutego 2015

Moja kariera w FIFA14 #60: Na półmetku ostatniego sezonu

Rok po zakończeniu kariery w FIFA12 wracam do świata produkcji EA Sports. Poznając zmieniony tryb kariery, odkrywam smaczki i błędy nowej odsłony słynnej serii. Przy okazji zachęcam do dyskusji o zmianach, wadach, zaletach, talentach, formacjach, drużynach i sukcesach.  

Znakomita seria wyników nie wystarczyła, by zrobić sobie na półmetku rozgrywek bezpieczną przewagę nad resztą stawki. Akurat tak się złożyło, że kilka zespołów rozgrywało równie udany sezon i robiło wszystko, by utrzymać nasze tempo. To komplikowało moje plany na kolejne miesiące.

Peleton nie odpuszczał i choć Monaco śrubowało serię kolejnych zwycięstw to Saint-Etienne czy Marsylia równie dobrze punktowały. Taka rywalizacja była mi zupełnie do szczęścia niepotrzebna. Powoli kończył się 2019 rok, a wraz z początkiem kolejnego zaczynały się decydujące konfrontacje w krajowych pucharach i Lidze Mistrzów. Na tym etapie każde potknięcie to już automatyczna eliminacja i koniec marzeń o wzniesieniu w górę danego trofeum. Liczyłem więc, że w tym momencie będę mógł już trochę zluzować w lidze i dać pograć nieco słabszym zmiennikom. Jak na razie jednak te plany musiałem odłożyć. No chyba, że zrezygnowałbym z walki o mistrzostwo kraju.

To jednak nie wchodziło w grę, bo zawziąłem się na poczwórną koronę. Wygranie mundialu zaostrzyło mój apetyt i dało mi powody, by wierzyć w spektakularne zakończenie kariery. Zamierzam znowu trochę odpocząć od piłkarskiego świata, ale wcześniej chcę dać kibicom Monaco wiele powodów do radości, a rywalom sporo do rozpamiętywania. Z Chateauroux w FIFA 12 udało mnie się to pośrednio, bo zdominowałem rozgrywki tylko na krajowym podwórku. Z Monaco mam jednak przecież dużo większe możliwości.

Moi zawodnicy nie przestawali umacniać mnie w tym przekonaniu. Do tej pory nie raz zdarzało się, że w ważnych meczach moja drużyna potrafiła nawet dwukrotnie wyjść w danym spotkaniu na prowadzenie, by w końcu roztrwonić przewagę i stracić cenne punkty. Taki scenariusz spotkał wielokrotnie moje Sabadell, powtórzył się też już parę razy w Monako. Wszystko wskazywało, że tak samo będzie z Olympique Marsylia, z którym do przerwy prowadziliśmy 2:1 Znowu jednak daliśmy rywalom wstać z kolan, w tak typowy dla siebie sposób. Tym razem jednak miałem kilka kart atutowych w rękawie i postanowiłem z nich skorzystać. Wpuściłem zmienników, z Coutinho na czele, wierząc, że odmienią oni obraz gry. I nie pomyliłem się, bo właśnie nowi zawodnicy na boisku skatowali marsylczyków, pakując im jeszcze trzy bramki w drugiej odsłonie. W świat poszło 5:2. Monaco przełamało pewne fatum, pokonało kolejną barierę i dało mi następny powód do optymizmu na przyszłość. Mam do dyspozycji naprawdę mocną i wyrównaną kadrę.

Mogłem być dumy. Wkrótce nadszedł mecz ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Wystarczał nam wyjazdowy remis z Sevillą, by przypieczętować awans, ale chcieliśmy zdobyć trzy oczka i wygrać swoją grupę. Udało nam się ograć Hiszpanów 2:1. Borussia Dortmund zrobiła jednak swoje i wygrała z Kopenhagą aż 4:0, mimo wszystko spychając nas na drugą lokatę. Czy bardzo tego żałuję? Na to pytanie będę w stanie odpowiedzieć dopiero po dwumeczu z Juventusem Turyn w 1/8 finału. To będzie ciekawa konfrontacja dla Vidala i spory test dla mnie i mojej ekipy. Kilka sezonów temu złudzeń pozbawił mnie Milan. Może na Starej Damie wezmę prywatny rewanż? Oby, bo ten etap rozgrywek to w tym momencie, przy takiej kadrze, dla mnie żaden sukces.

Quiz:

Niemal całą pulę zgarnął w poprzedniej rundzie legia2396. Tym samym chyba ostatecznie już pozbawił Pyziora szans na drugie miejsce w tabeli. Zawodników dzielą spore różnice punktowe i raczej nie należy się już spodziewać większych przetasowań w klasyfikacji generalnej. No chyba, że jednak się mylę.

1. krisleap 150 pkt

2. legia2396 131 pkt
3. pyzior 104 pkt

4. uwagastrzelam 78 pkt
5. damiaszg 37 pkt
5. Krasoslaw 19 pkt
7. bezniku 6 pkt
8. Krycherrr 3 pkt
9. footballdream 2 pkt
-  Kruk 2 pkt
-  Baloon 2 pkt
-  Mercury_99 2 pkt
13. Bitten Apple 1 pkt

Pięćdziesiąta trzecia runda pytań:

1.  W jednym ze spotkań trwającej edycji Pucharu Niemiec na boisku pojawiło się trzech Polaków. Jeden z nich omal nie został negatywnym bohaterem spotkania, otrzymując czerwoną kartkę czternaście minut po wejściu na boisko. Kolegę uratował wówczas inny zawodnik z Polski, który w konkursie rzutów karny trafił dla swojego zespołu decydującą jedenastkę. O jaki mecz chodzi i o jakich piłkarzach mowa? (3 pkt)

2.  Najskuteczniejszym piłkarzem w historii austriackiej reprezentacji jest obecnie ... ? (2 pkt) Jak nazywa się ostatni bramkarz, którego pokonał on, grając w narodowych barwach? (2 pkt)

3.  Aston Villa ma obecnie na koncie serię sześciu kolejnych porażek w Premier League? W jakim okresie poprzednio przydarzyła się „The Villans” równie kiepska passa i z jakim oponentem ją wówczas przerwali? (3 pkt)

4.  Jak nazywa się obiekt, który powstał na miejscu stadionu Heysel? (2 pkt)

5.   Jaka to drużyna? (3 pkt)

6. Które z włoskich drużyn awansują do kolejnej rundy Ligi Europy po czwartkowych spotkaniach (każda trafiona jedenastka to 1 pkt)pytanie otwarte do czwartku do 12:00.

Brucevsky
24 lutego 2015 - 19:08