Half-Life 2 ciągle żyje! - Joorg - 29 marca 2015

Half-Life 2 ciągle żyje!

Na Steamie w dziale nowych premier pojawiła się ostatnio pozycja Half-Life 2: Update. Fani przygód Gordona Freemana powinni są nią zainteresować.

Half-Life 2: Update to nic innego jak darmowa aktualizacja do Half-Life 2, która odświeża wygląd gry. Została ona wydana jako darmowy mod przygotowany przez społeczność zgromadzoną wokół produkcji Valve. I choć sama gra nawet po jedenastu latach od jej wydania dalej jest niesamowicie grywalna, a jej grafika w ogóle nie odrzuca, to fajnie że tytuł ten ciągle jest usprawniany.

Aktualizacja waży prawie 7GB i nie tylko poprawia wygląd legendarnego FPS'a, ale również eliminuje wiele błędów odnalezionych przez graczy. Twórcy moda podkreślają, że dużą rolę w jego produkcji odegrała pomoc społeczności. Blokujące się sceny czy dziwnie wyglądające animacje... to i jeszcze więcej bugów zostało wyeliminowane raz na zawsze dzięki wsparciu miłośników serii.

Jeśli chodzi o wizualną część gry, to tutaj autorzy aktualizacji poprawili wygląd wody, odbić, mgłę i system kolizji. Od siebie dodali też nowe, bardziej szczegółowe cienie, promienie słoneczne, system cząstek i HDR. Całościowo wygląda to naprawdę dobrze, co można zobaczyć na filmiku porównującym starą i odświeżoną wersję gry.

Mod zawiera również tryb "Commentary", czyli możliwość dogłębnego poznania gry za pomocą specjalnych nagrań. Gracz w trakcie zabawy może natknąć się na "dymki" zawierające komentarze na temat świata Half-Life, projektowania i produkcji gry, wspływie na branżę i wiele, wiele więcej. Nagrania zostały stworzone we współpracy z popularnymi Youtuberami, takimi jak Caddicarus, Brutalmoose, Rice Pirate, ProJared, i Balrog the Maste.

Aktualizacja dostępna jest na Steamie od 27 marca, oczywiście zupełnie za darmo. Jeśli myśleliście ostatnio o powrocie do jednego z najlepszych FPSów wszech czasów, to warto dać szansę Half-Life 2: Update. Na pewno nie pożałujecie.

Zapraszam do śledzenia mojego profilu na Facebooku.

Joorg
29 marca 2015 - 22:37