Mustache Gate - Afera wokół wąsów Supermana - Joorg - 1 sierpnia 2017

Mustache Gate - Afera wokół wąsów Supermana

Nie, to nie żart. Na dokrętkach do Ligii Sprawiedliwości Henry Cavill stawił się z wyrazistym wąsem, który sprawił niemały problem producentom filmu.

W dzisiejszych czasach dokrętki w wielkich produkcjach to praktycznie standard. Koszty produkcji idą w górę, ale odbić się to ma na jakości filmu. Ostatni głośny tego typu zabieg pojawił się przy nadchodzącej Lidze Sprawiedliwości. Koszt dokrętek miał wynieść aż 25 milionów dolarów (przy czym w hollywoodzkich produkcjach normalnie nie przekraczają one 10 milionów), z czego najwięcej miało wynieść sprowadzenie aktorów na plan, którzy naturalnie pracowali już przy innych projektach. Henry Cavill (Superman) przybył prosto z planu MissionImpossible 6. Co więcej, aktor nie mógł zgolić wąsów, które charakteryzują jego postać w filmie z Tomem Cruisem. Twórcom nie pozostało nic innego jak pozbycie się zarostu w postprodukcji. Wąsy "zgolono" cyfrowo co znacząco przełożyło się się na koszty dokrętek.

Cała historia brzmi absurdalnie, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że mniej problematyczne byłoby doklejenie wąsów niż ich usuwanie za pomocą drogich technologii 3D. Niemniej jednak internet nie mógł przejść obojętnie obok tej sprawy i sieć zalała lawina świetnych memów. Pod tekstem możecie zobaczyć galerię najlepszych obrazków jakie udało mi się znaleźć.

Liga Sprawiedliwości trafi na ekrany kin 17 listopada. Za reżyserię produkcji z superbohaterami DC ponownie zabrał się Zack Snyder. Według ostatnich doniesień film ma trwać prawie 180 minut (dla porównania nadchodzący AvengersInfinity War ma trwać 150 minut). Rozbudowany trailer możecie zobaczyć pod tym linkiem.

Joorg
1 sierpnia 2017 - 17:43