Wiedźmin 3: Dziki Gon - kampania reklamowa oczekiwana premiera i... ballada o wiedźminie! - Satyr - 16 maja 2015

Wiedźmin 3: Dziki Gon - kampania reklamowa, oczekiwana premiera i... ballada o wiedźminie!

Na ten tytuł z niecierpliwością czekali nie tylko faceci!

19 maja w końcu nadszedł! Lata, miesiące, tygodnie, dni, godziny, minuty i sekundy oczekiwań dobiegły końca! Jak poradzą sobie konsole? Czy nowo zakupione PC'ty podołają czy też polegną niczym strzyga w bezpardonowej walce? Dzisiaj poznamy odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań. Panie i Panowie dziś premiera gry Wiedźmin 3: Dziki Gon!

Cała Polska żyła premierą nowego dziecka studia CD Projekt RED, a właściwie to nadal żyje i w mojej skromnej opinii stan ten będzie się jeszcze utrzymywał... przynajmniej przez jakiś czas. Im bliżej premiery tym bardziej zjawisko to rzucało się w oczy... właściwie to nawet ciężko spotkać osobę, która na hasło "Wiedźmin 3" zrobiłaby zdziwioną minę i wzruszyła ramionami. Wszystko to za sprawą kampanii reklamowej, która w miarę topnienia czasu do premiery stawała się coraz bardziej intensywna. Tak oto pojawiały się nowe zwiastuny, nowe informacje i ciekawostki, materiały z gry oraz dzienniki deweloperskie. Wraz z końcem kwietnia na kanałach kilku youtuberów  pokazały się również najnowsze około godzinne gameplaye, które nagrane zostały w warszawskiej siedzibie CD Projektu. ROJO opublikował nawet specjalną relację z eventu niespodzianki, który przygotowany był dla topowych polskich i zagranicznych youtuberów zajmujących się grami. Oglądając ją dosłownie przejąłem emocje i ekscytację autora i chociaż mnie tam nie było to bez dwóch zdań uwierzyłem, iż był to najlepszy event na świecie. 

Wielkoformatowa reklama, która w ostatnim czasie wzbudziła sporo kontrowersji...

Z kampanią reklamową dotyczącą promowania nowej odsłony wiedźmina stykają się na co dzień również ludzie niezaznajomieni z dziełem "RED'ów", a nawet osoby, które nie miały styczności z wiedźmińską sagą Andrzeja Sapkowskiego. Tym razem nie doczekaliśmy się kolejnej sesji wirtualnej postaci w Playboy'u (a szkoda...), ale można było się natknąć m.in. na spot telewizyjny, specjalnie przyzdobione paczkomaty Inpostu, miejskie billboardy oraz olbrzymią wielkoformatową reklamę przysłaniającą warszawski hotel Metropol mieszczący się w centrum miasta. Napięcie rosło, czas do premiery się dłużył, a wielu (w tym ja) wyczekiwało 19 maja z wypiekami na twarzy.

Ten dzień w końcu nadszedł, dziś oddamy się całkowicie fantastycznemu (na pewno taki będzie!), długo oczekiwanemu  tytułowi, ale... obok tak wielkiej, polskiej premiery (poza kupnem) nie mogłem przejść obojętnie i postanowiłem dodać coś od siebie! Dlatego dziś, specjalnie na premierę gry Wiedźmin 3: Dziki Gon jako miłośnik, zarówno tej serii jak i wiedźmińskiej sagi Andrzeja Sapkowskiego chciałem zaprezentować Wam przygotowaną przeze mnie i moich znajomych balladę o wiedźminie! Tak więc od fanów dla fanów... inspirację zaczerpnęliśmy z fragmentu cytatu "...A dziewki przed nim kryć, bo wiedźmak chutliwy jest ponad miarę wszelką...".

Grafika: mat. własne i prasowe
(obrazek nr 1 źródło: www.kaermorhen.ru fan art by Nastya Rodionowa)
- SATYR

Satyr
16 maja 2015 - 21:10