Battlestar Galactica - Universal Pictures rozpoczęło prace nad kinową adaptacją - Gameplay - 11 lutego 2016

Battlestar Galactica - Universal Pictures rozpoczęło prace nad kinową adaptacją

Fani marki Battlestar Galactica zapewne pieją teraz z zachwytu. Nikogo nie powinno to dziwić – z informacji podanych przez serwis The Hollywood Reporter wynika, że wytwórnia Universal Pictures rozpoczęła prace nad długo oczekiwanym obrazem kinowym (pierwsze doniesienia na jego temat pojawiły się w 2009 roku).

Niestety, obecnie nie znamy zbyt wielu szczegółów na filmowego Battlestar Galactica. Wiemy jedynie, że prace nad obrazem są jeszcze w bardzo wczesnym stadium. Póki co ujawniono jedynie nazwiska producentów – są nimi Michael De Luca (The Social Network, Pięćdziesiąt twarzy Greya) oraz Scott Stuber i Dylan Clark z firmy Bluegrass Films. Film nie ma nawet scenarzysty, nie wspominając o reżyserze.

Nieco wyżej możecie zobaczyć materiał promocyjny klasycznej serii Battlestar Galactica, natomiast tutaj prezentujemy obsadę nowego serialu, emitowanego w latach 2004-09.

Pomysł na kinową wersję Battlestar Galactica wypłynął w 2009 roku, kiedy to twórca marki – zmarły w 2014 roku Glen Albert Larson – rozpoczął negocjacje z Universal Pictures. Według ówczesnych założeń film miał bazować na fabule oryginalnej serii, emitowanej w latach 1978-79. Wszystko wskazuje na to, że ta idea nie została zarzucona, co może zasmucić fanów nowej wersji, pokazywanej na kanale Syfy (SciFi Universal) w latach 2004-09.

Niedługo później ogłoszono, że reżyserem obrazu będzie Bryan Singer, mający na koncie przede wszystkim kolejne adaptacje filmowe komiksu X-Men. Ostatecznie Singer zrezygnował. Porzucane były także kolejne wersje scenariusza, nad którym pracowali m.in. John Orloff (Kompania braci) oraz Jack Paglen.

Gameplay
11 lutego 2016 - 23:36