Doctor Strange - fotki i nagrania z londyńskiego planu zdjęciowego - Gameplay - 22 lutego 2016

Doctor Strange - fotki i nagrania z londyńskiego planu zdjęciowego

Niedawno ruszył londyński etap zdjęć do filmu Doctor Strange, kolejnej ekranizacji komiksów Marvela. Obraz przybliży nam historię tytułowego superbohatera – byłego neurochirurga, który stał się Najwyższym Czarnoksiężnikiem, aby walczyć z silami nadprzyrodzonymi, zagrażającymi życiu na Ziemi. W główną postać wcieli się Benedict Cumberbatch, znany m.in. z ról Sherlocka Holmesa w serialu Sherlock oraz Khana we W ciemność. Star Trek. Jako że kręcenie scen odbywa się w samym środku miasta, nie dziwi, że w sieci zaroiło się od nieoficjalnych zdjęć i materiałów wideo z planu.

Źródłem fotografii i nagrań są m.in. twitterowy kanał Anything Cumberbatch oraz YouTube użytownika Sanforda Dickerta (dzięki, ComicBookMovie.com). Prezentują one Benedicta Cumberbatcha jako Doktora Strange’a w pełnym rynsztunku, biorącego udział w jednej ze scen wspólnie z mocno poturbowanym Wongiem (w tej roli Benedict Wong, znany z Prometeusza i Marsjanina) oraz Baronem Mordo (granym przez Chiwetela Ejiofora z 12 Years a Slave i American Gangster). Jakość materiałów nie jest powalająca, ale fanom Doctora Strange’a i komiksów Marvela z pewnością nie będzie to specjalnie przeszkadzać.

Przypominam, że zdjęcia do Doctora Strange’a ruszyły w listopadzie 2015 roku, a oficjalna premiera planowana jest na przełom października i listopada bieżącego roku (film trafi do polskich i amerykańskich kin 4 listopada). Za reżyserię obrazu odpowiedzialny jest Scott Derrickson (Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia, Zbaw nas ode złego), a scenariusz przygotowali Jon Spaihts i C. Robert Cargill. W filmie zagrają również: Rachel McAdams, Michael Stuhlbarg, Mads Mikkelsen i Tilda Swinton.

Najbliższe lata zapowiadają się na prawdziwy pokaz filmowej siły Marvela. Na dużym ekranie pojawią się: Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów (6 maja 2016 roku), Strażnicy Galaktyki 2 (5 maja 2017),  Spider-Man (7 lipca 2017), Thor: Ragnarok (3 listopada 2017), Black Panther (16 lutego 2018), The Avengers: Infinity War Part 1 (4 maja 2018), Ant-Man and the Wasp (6 lipca 2018), Captain Marvel (8 marca 2019), The Avengers: Infinity War Part 2 (3 maja 2019), Inhumans (12 lipca 2019) oraz trzy kolejne, jeszcze nienazwane filmy w 2020 roku.

Gameplay
22 lutego 2016 - 14:55