The Walking Dead: Michonne - kiedy wszyscy zapomnieli o Telltale Games - Materdea - 22 lutego 2016

The Walking Dead: Michonne - kiedy wszyscy zapomnieli o Telltale Games

Kiedy wydawało się, że Telltale Games nie ma ochoty na jakiekolwiek podtrzymanie zainteresowania drugim sezonem swojej interpretacji komiksu The Walking Dead, to w niespełna dwa lata po jej wydaniu deweloperzy „samograjów” zapowiedzieli The Walking Dead: Michonne – dodatek, który przybierze nieco krótszą formułę.

gry-online.pl

Michonne to nie tylko podtytuł, ale również imię głównej bohaterki minicyklu. Nowe dzieło studia Telltale Games zawrze tylko trzy epizody, zaś pierwszy z nich zadebiutuje już jutro – 23 lutego (jego tytuł to In Too Deep). Pozostałe ukażą się w miesięcznych odstępach – w marcu oraz kwietniu.

Michonne znana jest fanom komiksów przede wszystkim z numerów od 126 do 139, o czym zresztą nie raz wspominano. Postać czarnoskórej wojowniczki wyposażonej w katanę i niejednoznaczną przeszłość wprowadzono w drugim sezonie telewizyjnego serialu. W odróżnieniu od poprzednich dzieł z cyklu TWD, tym razem protagonista jest kanoniczny, a więc związany z uniwersum. Projektanci trzymają się tego, jak przedstawiono sylwetkę na papierze – zarówno w oprawie wizualnej, jak i mechaniki.

gry-online.pl

Rozgrywka skupi się na gęsto występujących, dynamicznych sekwencjach QTE, czyli naciskaniu wskazanych przycisków w odpowiednim momencie, oraz wartkiej akcji. W stosunku do podstawowego drugiego sezonu TWD, tutaj nie uświadczymy zbyt wielu chwil na kontemplację, czego dowodem może być ostatni gameplay udostępniony przez twórców.

The Walking Dead: Michonne ukaże się na wszystkich platformach sprzętowych (komputery, Xbox 360 i One, PlayStation 3 i 4, a także urządzenia mobilne z systemami Android i iOS). Przepustka do wszystkich odcinków kosztuje 14,99 dolarów; nie znamy ceny pojedynczych (lub pojedynczego – tylko pierwszego) epizodu.

Materdea
22 lutego 2016 - 16:44