Poznaliśmy terminy premier filmów Alien: Covenant i The Predator - Gameplay - 1 marca 2016

Poznaliśmy terminy premier filmów Alien: Covenant i The Predator

Jeśli Prometeusz nie zburzył Waszej wiary w uniwersum Obcego, to mamy dla Was dobrą wiadomość. Wytwórnia 20th Century Fox ogłosiła (dzięki, Collider), że Alien: Covenant – kontynuacja filmu sprzed czterech lat, a zarazem druga część prequelowej trylogii, mającej za zadanie wprowadzić widzów w realia tego niezwykłego uniwersum – trafi do amerykańskich kin 4 sierpnia przyszłego roku. Przy okazji poznaliśmy też termin premiery kolejnego filmu z Predatorem w roli głównej.

Akcja Alien: Covenant rozegra się 10 lat po wydarzeniach, których świadkami byliśmy w Prometeuszu, ukazując historię załogi statku Covenant. W trakcie podróży w odległe zakątki galaktyki, ekipa odkryje rajski glob, który w rzeczywistości okaże się wyjątkowo niebezpiecznym światem, zamieszkałym jedynie przez androida Davida – jedyną osobę, która przeżyła misję Prometeusz.

W syntetycznego bohatera wcieli się ponownie Michael Fassbender, którego w najbliższym czasie zobaczymy w filmach X-Men: Apocalypse (20 maja) oraz Assassin’s Creed (w Polsce 6 stycznia 2017 roku). Na ekranie zobaczymy także Alexa Englanda, Billy’ego Crudupa, Jussie Smollett, Amy Seimetz, Carmen Ejogo i Callie Hernandez. Natomiast stanowisko reżysera piastować będzie raz jeszcze Ridley Scott, który pełnił tę rolę również przy okazji Obcego: 8. Pasażera Nostromo i Prometeusza.

Z kolei The Predator zadebiutuje 2 marca 2018 roku. Nasza wiedza na temat filmu jest znikoma. Tak naprawdę źródłem informacji pozostaje tylko plakat (zamieszczony powyżej), który zdradza, że kosmiczny łowca wystąpi w swym klasycznym stroju. Reżyserem obrazu będzie najpewniej Shane Black, mający w dorobku udane Kiss Kiss Bang Bang oraz Iron Mana 3. 20 maja w poskich kinach zadebiutuje jego najnowszy film, Nice Guys. Równi goście z Russellem Crowem i Ryanem Goslingiem w rolach głównych.

Gameplay
1 marca 2016 - 15:34