Chewbacca jednym z bohaterów filmu o młodości Hana Solo - Gameplay - 10 marca 2016

Chewbacca jednym z bohaterów filmu o młodości Hana Solo

Obecne Gwiezdne wojny to nie tylko nowa trylogia zapoczątkowana wraz z Przebudzeniem mocy, ale także ciekawie zapowiadające się historie poboczne. Poza zaplanowanym na końcówkę tego roku Rogue One: A Star Wars Story, w najbliższych latach otrzymamy jeszcze co najmniej dwie opowieści tego typu, w tym film o młodości Hana Solo. W sieci pojawiło się właśnie kilka ciekawostek na jego temat.

Z informacji podanych podczas konferencji Deutsche Bank 2016 Media, Internet and Telecom przez Boba Igera, szefa firmy Disney (dzięki, The Wrap), wynika, że film w reżyserii Phila Lorda i Christophera Millera (m.in. LEGO: Przygoda, 21 Jump Street i The Last Man on Earth) nabiera realnych kształtów. Aktualnie twórcy kompletują obsadę i choć w dalszym ciągu nie wiemy, kto zagra młodego Hana Solo, to nie mamy już wątpliwości, że u jego boku pojawi się wierny druh, Chewbacca.

„Pracujemy nad kilkoma innymi filmami”, powiedział szef Disneya w kontekście rozwoju marki Star Wars. „Jeden z nich poświęcony będzie początkom znajomości Hana Solo i Chewiego. Do premiery tego obrazu dojdzie w 2018 roku, a więc po debiucie Star Wars: Episode VIII. Później możecie spodziewać się kolejnych filmów”.

Choć historia Hana Solo jest dobrze znana wszystkim fanom Gwiezdnych wojen, ciągle nie wiadomo, które wydarzenia zostaną zobrazowane w filmie Lorda i Millera. Lawrence Kasdan, autor scenariusza, stwierdził swego czasu, że chciałby pokazać drogę, jaką musiał przejść Solo, aby zostać cynikiem, którego Luke Skywalker i Obi-Wan Kenobi spotkali w kantynie Mos Eisley. Może to oznaczać zarówno nawiązanie do wyjątkowo ciężkiego dzieciństwa, jak i kariery przemytnika, którą rozwijał wraz z Chewbaccą. Jak będzie w rzeczywistości, przekonamy się w przyszłości.

Premiera filmu o młodości Hana Solo zaplanowana została na 25 maja 2018 roku. Wcześniej, bo 16 grudnia tego roku do kin trafi Rogue One: A Star Wars Story, z kolei na 15 grudnia 2017 roku zaplanowany został debiut ósmego epizodu Gwiezdnych wojen.

Gameplay
10 marca 2016 - 10:32