Bloodborne doczeka się gry planszowej - Gameplay - 17 marca 2016

Bloodborne doczeka się gry planszowej

Bloodborne – klasyczne RPG akcji od studia From Software (m.in. cykl Dark Souls), wydane na konsolę PlayStation 4 – okazało się jedną z najlepszych gier ubiegłego roku. Tytuł zdobył wysokie oceny, osiągnął dobrą sprzedaż i zachwycił fanów gatunku. Jednym z nich okazał się autor gier planszowych Eric M. Lang. Projektant ogłosił właśnie, że pracuje wraz z firmą Cool Mini Or Not nad planszowo-karcianą adaptacją mrocznego, wiktoriańskiego dzieła Hidetakiego Miyazakiego.

Z informacji podanych przez Langa na Twitterze wynika, że otrzymamy stosunkową prostą w budowie, ale wciągającą i bardzo interaktywną planszową karciankę. Co ciekawe, za bazę posłuży tu nie właściwa gra, a Chalice Dungeon. Jest to specjalny tryb, w ramach którego gracze generują unikalne lochy z wyzwaniami, przeciwnikami i wieńczącym całość starciem z bossem. Całość ma się charakteryzować wysokim poziomem trudności, a pojedyncza sesja potrwa około 30 minut.

Należy dodać, że planszowy Bloodborne będzie w pełni licencjonowanym, oficjalnym produktem, co potwierdza dołączona do posta na Twitterze fotografia przedstawiająca pudełko. Niestety, nie znamy jeszcze choćby przybliżonego terminu premiery gry. Na koniec chciałbym jeszcze zauważyć, że Eric M. Lang nie jest żółtodziobem – projektuje gry planszowe i karciane od kilkunastu lat. W jego dorobku znajduje się chociażby A Game of Thrones: The Card Game, Warhammer 40,000: Conquest oraz XCOM: The Board Game.

Gameplay
17 marca 2016 - 14:54