Marvel przygotuje komiksowe wprowadzenie do Rogue One: A Star Wars Story - Gameplay - 22 marca 2016

Marvel przygotuje komiksowe wprowadzenie do Rogue One: A Star Wars Story

Ubiegłoroczne Przebudzenie mocy zapoczątkowało rozpisaną na lata ekspansję marki Star Wars. Kolejnym punktem programu jest zaplanowane na grudzień tego roku Rogue One: A Star Wars Story. Z informacji podanych przez serwis The Hollywood Reporter wynika, że poboczna historia, która przedstawi losy rebeliantów, pragnących wykraść plany powstającej Gwiazdy Śmierci, doczeka się przedpremierowego wprowadzenia w postaci komiksowej mini serii.

Na serię, której premiera zaplanowana została na październik, złożą się trzy albumy. Poza tym w jakiś czas po premierze filmu do sprzedaży trafi jeszcze jeden, który domknie niektóre wątki fabularne. Nad komiksem pracuje Marvel. Należy przy tym dodać, że podobny ruch został wykonany przed premierą Przebudzenia mocy (poniżej znajdziecie okładkę jednego z albumów wchodzących w skład serii Journey to Star Wars: The Force Awakens), natomiast w przyszłym miesiącu na amerykańskim rynku zadebiutuje seria rozwijająca wątek Poe Damerona.

Jak dotąd, o fabule Rogue One: A Star Wars Story nie wiemy zbyt wiele (poza ogólnym zarysem historii), więc tym bardziej nie powinien dziwić fakt, że równie tajemniczo zapowiada się komiksowa seria. Nie brakuje jednak plotek, wedle których w filmie wystąpią specjalne oddziały szturmowców przyodzianych w czarne zbroje (tzw. Death Troopers), w szeregach rebeliantów pojawi się nowy droid, poza tym zobaczymy pojazdy bojowe AT-AT oraz przeprojektowane TIE Fightery. Podobno ważną rolę w fabule odegra Darth Vader.

Co do obsady, w filmie zobaczymy m.in. Riza Ahmeda, Diego Lunę, Felicity Jones, Jianga Wena, Donnie Yena, Alana Tudyka, Foresta Whitakera i Madsa Mikkelsena. Obraz wyreżyseruje Gareth Edwards (Godzilla, Strefa X), a za scenariusz odpowiada Chris Weitz (Był sobie chłopiec, Złoty kompas).

Gameplay
22 marca 2016 - 23:50