Peter Serafinowicz zagra Kleszcza w nowym serialu aktorskim - Gameplay - 23 marca 2016

Peter Serafinowicz zagra Kleszcza w nowym serialu aktorskim

Amazon Studios i firma Sony Pictures Television ujawniły nazwisko aktora, który wcieli się w Kleszcza w nowym, aktorskim serialu telewizyjnym na bazie komiksu The Tick (i niewątpliwie inspirowanym świetną animowaną serią z 1994 roku). Do roli wybrany został brytyjski aktor o polskich korzeniach Peter Serafinowicz, znany m.in. ze Strażników Galaktyki, w których wcielił się w Denariana Saala (dzięki, ComingSoon).

Serafinowicz dołączył do Griffina Newmana (Vinyl), który wcieli się w kleszczowego partnera Artura Everesta, oraz Valorie Curry (House of Lies), mającą zagrać Dot, siostrę Artura. Producentami wykonawczymi serialu będą Patrick Warburton (był Kleszczem w pierwszym serialu aktorskim na bazie tej marki), Barry Josephson i Ben Edlund. Edlund, twórca postaci Kleszcza, odpowiada również za scenariusz serialu. Natomiast reżyserią pierwszego, pilotażowego odcinka zajmie się Wally Pfister (Transcendencja).

The Tick, czyli Kleszcz, został powołany do życia w 1986 roku przez Bena Edlunda. Wstępnie funkcjonował jako maskotka New English Comics, ale po dwóch latach doczekał się własnego albumu, w którym przedstawiono go jako superbohatera walczącego z przestępcami w mieście City. Komiks, podobnie jak wypuszczony w 1994 roku serial animowany (łącznie wyprodukowano 36 odcinków, podzielonych na trzy sezony), miał bardzo parodystyczny wydźwięk i naśmiewał się z typowych historii ukazywanych w opowieściach o bohaterach dysponujących nadludzkimi zdolnościami.

W 2001 roku na stacji FOX zadebiutował pierwszy aktorski serial z Kleszczem w roli głównej. Niestety, zdjęto go po wyemitowaniu zaledwie dziewięciu odcinków. Mimo to serial obrósł kultem, co nie powinno dziwić – wystarczy obejrzeć fragmenty wrzucone na YouTube’a. Pozostaje mieć nadzieję, że nowa seria zagości na ekranach telewizorów na dłużej. Obecność Bena Edlunda wśród twórców pozwala zachować nadzieję, że opowieść zachowa pełnego gagów ducha oryginału.

Gameplay
23 marca 2016 - 14:42