Flyboard Air odpowiedzią na deskolotkę z Powrotu do przyszłości - Gameplay - 13 kwietnia 2016

Flyboard Air odpowiedzią na deskolotkę z Powrotu do przyszłości

Deskolotka z Powrotu do przyszłości nie przestaje inspirować pomysłowych wynalazców. Jednym z fanów futurystycznego gadżetu jest niewątpliwie Franky Zapata, projektant słynnego Flyboarda. O ile jednak temu urządzeniu do filmowego hoverboarda daleko, tak jego najnowszej inkarnacji – Flyboard Air – jest już do słynnego środka transportu Marty’ego McFly’a zdecydowanie bliżej.

Franky Zapata i jego pozytywnie zakręcona drużyna pracowali nad Flyboard Air cztery długie lata. Efekt przerósł najśmielsze oczekiwania. Maszyna wyposażona w silnik odrzutowy pozwala wznieść się na pułap 3 000 metrów i pędzić z prędkością 150 kilometrów na godzinę. Niestety, w tej chwili pojedynczy lot może trwać tylko 10 minut, co jednocześnie studzi entuzjazm i mrozi krew w żyłach (podczas zabawy z pewnością nietrudno o utratę kontroli nad czasem). Produkt trafi do sprzedaży najszybciej w przyszły roku. Do tego czasu Zapata zamierza jeszcze go udoskonalić.

Poniższy film stanowi najlepszych dowód na to, że kiedyś – być może w nie tak znowu odległej przyszłości – dane nam będzie wskoczyć na mcfly’ową deskolotkę i polecieć w siną dal.

Gameplay
13 kwietnia 2016 - 08:15