Powrót Matta Damona do roli Jasona Bourne'a coraz bliżej. Zobacz oficjalny zwiastun! - Gameplay - 21 kwietnia 2016

Powrót Matta Damona do roli Jasona Bourne'a coraz bliżej. Zobacz oficjalny zwiastun!

Jedną z najgorętszych premier tego roku będzie bez wątpienia Jason Bourne. Najnowsza odsłona przygód byłego agenta CIA, z Mattem Damonem powracającym do roli tytułowej, trafi do kin 29 lipca. Do premiery pozostało już niewiele czasu, nie dziwi więc, że wytwórnia Universal Pictures zdecydowała się wreszcie uruchomić marketingową machinę, mającą przygotować nas na to wydarzenie. W efekcie w nasze ręce trafił oficjalny zwiastun, plakat oraz kilka nowych zdjęć z planu.

Od premiery Ultimatum Bourne’a, a więc ostatniego obrazu kinowego na podstawie twórczości Roberta Ludluma z Jasonem Bournem (AKA Davidem Webbem) w roli głównej, mija w tym roku 9 lat. Co prawda, w międzyczasie – a konkretnie w 2012 roku - otrzymaliśmy jeszcze jeden film z serii, Dziedzictwo Bourne’a, lecz próżno w nim było szukać gwiazdy Elizjum i Marsjanina. W efekcie odsłona z Jeremym Rennerem spotkała się z dużo chłodniejszym przyjęciem niż Tożsamość, Krucjata i Ultimatum Bourne’a.

Jason Bourne ma duże szanse przywrócić cykl na właściwe tory, o czym ze wszystkich sił stara się nas przekonać upubliczniony właśnie trailer. Na autorach spoczywa duża presja, którą dodatkowo potęguje fakt, że film ma nam zdradzić w interesujący sposób to, co działo się z Jasonem/Davidem przez wszystkie lata nieobecności, a także – jak zasugerował swego czasu Matt Damon – stanowić godne zwieńczenie całej opowieści o byłym agencie CIA.

W Jasonie Bournie, oprócz Matta Damona, wystąpią także Alicia Vikander, Tommy Lee Jones i Julia Stiles. W filmie zobaczymy też Vincenta Cassela, który wcieli się w głównego przeciwnika Bourne’a. Reżyserem obrazu jest Paul Greengrass, mający na koncie Krucjatę i Ultimatum. On również, wspólnie z Christopherem Rousem, odpowiadał za scenariusz.

Gameplay
21 kwietnia 2016 - 13:15