Mel Gibson i Randall Wallace pracują nad kontynuacją Pasji - Gameplay - 10 czerwca 2016

Mel Gibson i Randall Wallace pracują nad kontynuacją Pasji

Pasja w reżyserii Mela Gibsona odniosła wielki sukces, stając się najbardziej kasowym filmem niezależnym w historii kinematografii. Opowieść o męczeńskiej śmierci Jezusa Chrystusa – z Jimem Caviezelem w roli głównej – zarobiła aż 612 milionów dolarów, spotykając się z ciepłym, mimo kontrowersji, przyjęciem. Nie dziwi więc, że twórcy hitu z 2004 roku nieustannie rozważają zekranizowanie dalszych losów Syna Bożego. W ostatnim czasie poczynili nawet pierwsze konkretne kroki w tym kierunku.

Jak ujawnił w rozmowie z serwisem The Hollywood Reporter Randall Wallace – scenarzysta, który współpracował z Melem Gibsonem przy okazji nagrodzonego Oskarem Braveheart, od niedawna pracuje on nad scenariuszem filmu. W projekt ma być również zaangażowany Gibson, który wedle przedstawionych informacji ponownie zasiądzie na stołku reżyserskim. Film będzie bezpośrednią kontynuacją, skupiającą się na zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa i wydarzeniach po nim następujących, ujętych w Piśmie Świętym.

To praktycznie wszystkie szczegóły, jakimi obecnie dysponujemy. Nie wiemy zatem, kiedy film mógłby zadebiutować, kto sfinansuje jego produkcje i komu zostanie powierzona główna rola.

Randall Wallace to nie tylko scenarzysta doskonale przyjętego Braveheart – Waleczne Serce z 1995 roku. Odpowiadał on również za reżyserię i fabułę Człowieka w żelaznej masce oraz Byliśmy żołnierzami. W ostatnim czasie Wallace napisał i wyreżyserował film religijny Niebo istnieje... naprawdę, a niedawno wspólnie z Melem Gibsonem ukończył prace nad dramatem wojennym Hacksaw Ridge (premiera w listopadzie tego roku), poświęconym postaci lekarza polowego Desmonda T. Dossa, który zasłynął tym, że podczas II wojny światowej odmówił zabijania, a za swoje zasługi został odznaczony Medalem Honoru.

Gameplay
10 czerwca 2016 - 12:16