Indiana Jones 5 nie będzie ostatnim filmem w serii - Gameplay - 23 czerwca 2016

Indiana Jones 5 nie będzie ostatnim filmem w serii

Po przejęciu LucasFilmu przez Disneya w 2012 roku i uzyskaniu praw do marki Gwiezdne wojny, postać Indiany Jonesa wciąż pozostała przy wytwórni Paramount. Wiele mówiło się o tym, że Disney w końcu może przejąć i tę markę, co potwierdzone zostało wraz z informacją o powstaniu filmu Indiana Jones 5. Dotychczas ujawniono, że Harrison Ford wróci do roli, jest nawet data premiery. Dziś dowiedzieliśmy się również, że nie będzie to ostatni film z serii.

Indiana Jones i Poszukiwcze zagonionej Arki (1981)

The Hollywood Reporter niedawno rozmawiał z Bobem Igerem, który przez 11 lat bycia prezesem Disneya nadzorował m.in. przejęcie Pixara, Marvela czy też LucasFilmu. W trakcie rozmowy Iger został zapytany czy widzi jakieś szanse, że Indiana Jones stanie się równie wielką marką jak Gwiezdne wojny. Choć przyznał, że nie ma możliwości by przygody sławnego archeologa stały się równie wielkie, powiedziane zostało, że na pewno nie będzie to ostatnia przygoda Henry'ego Jonesa Jr.

[Indiana Jones] na pewno nie będzie tak samo wielki jak Gwiezdne wojny, ale mamy jednak nadzieję... teraz skupiamy się na reboocie, albo na kontynuacji, po której nastąpi swego rodzaju reboot. Cóż, na pewno go przywrócimy, a potem musimy się zastanowić co dalej. [...] Mamy Harrisona Forda jako Indianę Jonesa w filmie. Jaki więc obrać kierunek? Rozmawialiśmy już na ten temat, ale nie chcę się wdawać w szczegóły. Nie sądzę, że ta marka może zrównać się w skali z uniwersum Gwiezdnych Wojen, ale widzę możliwość zrobienia większej liczby filmów. To nie będzie tylko jednorazowy wyskok.

Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaski (2008)

Jak więc można się domyślić, Disney tak łatwo nie odpuści i Indiana Jones pozostanie z widzami na dłużej, choć niekoniecznie w takiej samej formie (z tym samym aktorem). Wszystko, co dotychczas wiemy na temat Indiany Jones 5 to stanowisko reżysera, które ponownie obejmie Steven Spielberg, oraz scenariusz, który napisze David Koepp. Jeden z producentów, Frank Marshall, wyjawił niedawno, że historia w filmie będzie bezpośrednio kontynuacją wydarzeń z Królestwa Kryształowej Czaszki. Spielberg przyznał również, że nie zamierza uśmiercać Harrisona Forda jako Indiany Jonesa, ale to wcale nie oznacza, że Ford wróci do roli w kolejnej odsłonie serii.

Disney ustalił datę premiery filmu na 19 lipca 2019 roku. Oprócz najważniejszych stanowisk produkcji filmu oraz Harrisona Forda w roli głównej, nie wiemy kogo zobaczymy w obsadzie. Mówi się, że Shia LaBeouf ponownie wcieli się w Mutta Williamsa, ale na potwierdzenie tych plotek wciąż musimy czekać.

Gameplay
23 czerwca 2016 - 12:00