Czas na DC! czyli wielka kolekcja komiksów - Black Elf - 23 sierpnia 2016

Czas na DC! czyli wielka kolekcja komiksów

Miłośnicy uniwersum DC mogą zakończyć lament nad klęską nieurodzaju, bo oto nadchodzi Wielka Kolekcja Komiksów DC, która obejmie ponad 60 pozycji! Pierwszy tom będziemy mogli zakupić już 24 sierpnia w cenie 14.90 zł. Kolejne tomy będą droższe, ale w tym szczególnym przypadku wydatek 39,90 zł wydaje się uzasadniony, gdy do ręki otrzymujemy pozycję w twardej oprawie, wydaną na kolorowym lakierowanym papierze.

Za wydanie całej kolekcji odpowiedzialne jest wydawnictwo Eaglemoss. Wśród wielu ciekawych tytułów znalazły się pozycje wręcz kanoniczne. Poniżej kilka powodów, dla których zdecydowanie powinieneś zainteresować się tą kolekcją.

JLA

Co jest lepsze od komiksu o superbohaterze? Komiks o wszystkich superbohaterach naraz! Liga gości w swoich szeregach m.in. Supermana, Batmana, Aqua Men'a czy Flasha. W komiksie skonfrontują się z niezwykłymi przeciwnikami tzw. Hiperklanem i nie zaskoczę zapewne nikogo, jeśli wspomnę, że czeka Was wiele epickich starć rodem z najlepszej ery popularności Ligii. Niesamowicie rozbudowane kadry i mnogość postaci, to jedna z wielu zalet komiksu.

Superman: Czerwony syn

Gdyby tak na chwilę porzucić pompatyczny ton, klasyczne ratowanie dam w opałach i zastanowić się co by było, gdyby Superman wylądował w ZSRR? Jeden z tych komiksów, który udowadnia, że postać Supermana, ma bardzo wiele do zaoferowania, gdyby tylko oddać scenariusz w dobre ręce. W tym przypadku w uzdolnione dłonie Marka Millara.

Batman Rok pierwszy

Komiks autorstwa nieocenionego Franka Millera. Poznajemy Batmana jako młodego pogromcę zła w mieście Gotham i pierwszy rok jego „kariery”. Na kartach komiksu spotkamy się także z Jamsem Gordonem, dla którego praca na tutejszym posterunku to także nowy początek.

Kryzys Tożsamości

Komiks odsłaniający wiele z tego, czego moglibyśmy nie chcieć wiedzieć o naszych idolach w pelerynach. Motorem napędowym jest śmierć Sue Dibny, żony Elongated Mana – superbohatera będącego niegdyś członkiem Ligi Sprawiedliwości. Poszukiwania sprawcy, wyciągną na wierzch to, co często skrywane jest pod maską…

Powyższe propozycje to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Szczegółowo dobrana kolekcja z pewnością zainteresuje każdego fana nie tylko uniwersum DC, ale komiksu jako takiego. Które historie cenicie najbardziej? Będziecie kupować kolekcję?

Black Elf
23 sierpnia 2016 - 00:59