Angry Birds Film 2 w planach firmy Rovio - Gameplay - 25 sierpnia 2016

Angry Birds Film 2 w planach firmy Rovio

The Angry Birds Movie (pol. Angry Birds Film) osiągnęło niemały sukces. 347 milionów dolarów przychodu z tytułu sprzedaży biletów na całym świecie to wynik, obok którego nie można przejść obojętnie. Nie dziwi więc, że firma Rovio zdecydowała się dać zielone światło kontynuacji opowieści o Czerwonym, Chucku i Bombie. Niestety, aktualnie nie znamy żadnych szczegółów na jej temat.

The Angry Birds Movie – stworzony w oparciu o hitową serię gier – zaliczył najlepsze otwarcie w 52 krajach, w tym na rynku amerykańskim oraz chińskim. Wynik finansowy ma jeszcze szanse urosnąć, gdyż na 1 października zaplanowana jest japońska premiera filmu. Wiele milionów dolarów zapewnia też cyfrowa dystrybucja komediowej animacji, która odbywa się za pośrednictwem platformy iTunes, a także sprzedaż domowych edycji zapisanych na DVD/Blu-ray, które są systematycznie udostępniane w kolejnych krajach (począwszy od 16 sierpnia).

Warto przy okazji zwrócić uwagę na dobrą sytuację finansową Rovio, opisaną na oficjalnej stronie studia. W pierwszej połowie 2016 roku fińska firma odnotowała przychód na poziomie 76,4 milionów euro (wzrost o 10 mln w porównaniu do pierwszego półrocza 2015) i zakończyła ten okres z 5,7 mln dolarów na plusie (w zeszłym roku zanotowała 10 mln straty). W dużej mierze jest to zasługa poprawy sytuacji na rynku gier – produkcje Rovio zarobiły w tym czasie o 24% więcej, aniżeli rok temu.

Gameplay
25 sierpnia 2016 - 14:12