Pisałem o tym z milion razy w wielu miejscach, ale powtórzę to po raz kolejny. Od lat jestem wielkim fanem cyklu Musou. Seria wciągnęła mnie jeszcze w czasach PlayStation 2 i do dzisiaj katuje w różne odsłony cyklu o rozwalaniu setek przeciwników. Większość odsłon Warriors mam już dawno za sobą, ale lubię od czasu do czasu odświeżać sobie zaliczone części. Dlatego ucieszyłem się na wieść, że Samurai Warriors 4 DX trafia właśnie na Steam. Czy jest to tytuł wart zakupu?
Wspominałem już o tym parę razy, ale w ostatnich latach growe horrory naprawdę podnoszą się z kolan. Na rynek trafia coraz więcej ciekawych projektów od większych ekip, a twórcy gier niezależnych i mniejsze projekty też nie próżnują. Efektem tego jest sporo tytułów wartych naszej uwagi, czasu i pieniędzy. Jedną z perełek tego roku jest Crow Country.
Pamiętam, że przez jakiś sezon jednym z największych hitów mojego dzieciństwa były jajka Tamagochi. Zabawka pozwalała na opiekę nad jakimś stworkiem i była fenomenem na globalną skalę. Jak to bywa z tego typu produktami, świat szybko o nich zapomina i moda na nie nie trwa zbyt długo. Mimo to te jajeczka wyryły się w pamięć wielu ludzi, którzy dzisiaj mogą mieć sporo nostalgii do Tamagochi. Z pomocą przychodzi tutaj Yolk Heroes: A Long Tamago, czyli nowa gra utrzymana w klimacie tamtej zabawki.
Jeszcze kilka lat temu cykl Cotton był mi zupełnie obcy. Nie słyszałem praktycznie nic o tej serii cukierkowych strzelanek. Jednak seria portów i remasterów sprawiła, ze cykl o sympatycznej czarodziejce wpadł mi do oka. Teraz premierę ma kolejna gra z serii. Czy Rainbow Cotton to kolejna fajna porcja gry w klimatach arcade?
Tajwan to jedno z najpiękniejszych miejsc, które miałem okazję odwiedzić w swoim życiu. Bardzo fajne i klimatyczne miejsce, pełne jest spoko ludzi i przepysznego jedzenia. Okazuje się jednak, ze poza wszystkimi fajnymi rzeczami znajduje się tam trochę potworów i duchów. Można je odrobinę lepiej poznać grając w The Bridge Curse 2: The Extrication
Pewne gry zapadają w pamięć na bardzo długo. Inne potrafią zostać z człowiekiem już na zawsze. Mają w sobie to coś, co wychodzi poza typowe ramy opisywane w recenzji. Taka produkcja jest jak brakujący kawałek układanki, jaką jest dana jednostka. Nadaje się z nią na tych samych falach i po prostu się ją czuje. Nie da się tego przedstawić w formie znaczków zapisanych na papierze, ale kiedy trafie się na taką grę człowiek wie, o co chodzi. Dzisiaj mam okazję napisać kilka słów na temat El Shaddai: Ascension of the Metatron. Ciekawe czy ta gra jest przykładem tego, co opisywałem powyżej?
Steam deck to naprawdę cudowna maszyna, która sprawdza się świetnie. Przenośny komputer Valve to idealne narzędzie do tytułów indie i właśnie na Decku zagrywam się w produkcje takie jak Vampire Survivors, Brotato, Boneraiser Minions czy całą masę innych tytułów uderzających w podobny klimat. W Early Access wylądował właśnie kolejny tytuł w tym stylu. Czy When the Light Dies dołączy do grona produkcji, które zawsze są zainstalowane na moim podręcznym komputerku?
Fabledom to strategiczna gra komputerowa, która przenosi graczy do baśniowego świata, gdzie jako władca mają za zadanie zbudować i rozwijać swoje królestwo.
S.O.L: Search of Light to gra, która zabiera graczy w mroczną podróż pełną wyzwań i odkryć. Wydana 25 kwietnia 2024 roku przez Trigger the Monster i wydawcę Firenut Games, gra łączy elementy przygodowe, strategii, symulacji oraz obrony wieży, tworząc unikalne doświadczenie zarządzania zasobami i przetrwania w steampunkowym świecie fantasy.
W świecie gier komputerowych, gdzie dominują wielkie produkcje z rozbudowanymi światami i skomplikowanymi mechanikami, czasami największą przyjemność sprawiają tytuły, które stawiają na prostotę i bezpośredniość. Dice Assassin to gra, która przypomina nam, że w minimalizmie też tkwi siła – a czasem nawet cała armia zabawy.
The Land Beneath Us to gra, która zanurza graczy w mitycznym świecie Annwn, gdzie jako Ultimate Soul Harvester, robot zbierający dusze, podejmują misję ratunkową w zaświatach. Wyprodukowana przez FairPlay Studios i wydana przez PID Games, gra jest dostępna na PC, PS5, Xbox Series X|S i Nintendo Switch.
Mighty Mage to gra, która na pierwszy rzut oka wydaje się być obiecującym tytułem w gatunku rogue-lite. Wydana przez Afil Games 1 lutego 2023 roku, gra oferuje graczom możliwość wcielenia się w postać sympatycznego maga, który za pomocą do pięciu różnych zaklęć elementarnych stawia czoła hordom wrogów.
Czasem zdarzy mi się wpaść na coś trochę dziwnego. przeglądając Steam zauważyłem tytuł kojarzący mi się z Don't Starve. Do tego jest to darmowy prolog nadchodzącej gry. Musiałem wiec sprawdzić Lesson Learned: Cult of the Elizabeth.
Żyjemy w czasach, gdy dorobienie się własnego mieszkania czy domu staje się coraz to większych i odleglejszym marzeniem dla większości ludzi. Zostaje więc tylko kupienie jakiejś gierki i bycie magnatem nieruchomości w świecie wirtualnym. Z pomocą przychodzi nam Real Estate Simulator. Tytuł znany jest także na Steam jako REAL ESTATE Simulator - FROM BUM TO MILLIONAIRE, co już daje nadzieje na zawrotną karierę w świecie gry.
Doctor Cat to gra logiczna na konsolę Xbox, która łączy elementy terapii psychologicznej z rozwiązywaniem zagadek w formie puzzli. Gracze wcielają się w tytułowego Doktora Kota, który jest terapeutą pomagającym swoim pacjentom – innym kotom – uporać się z ich problemami emocjonalnymi poprzez układanie puzzli. Gra została wydana przez AFIL Games i zyskała mieszane recenzje ze względu na swoją oryginalność, ale także pewne ograniczenia w wykonaniu.
Życie lubi zataczać kręgi. Chyba inaczej nie da się opisać sytuacji, w której pewien niskobudżetowy australijski film stał się wielką inspiracją dla wielu gier, komiksów, mang i filmów. W tym jednej z moich ulubionych produkcją jaką jest Fallout. Teraz na rynek trafia australijska produkcja inspirowana przez Fallout. Czy Broken Roads to tytuł godny polecenia?