Lynx

W rytmie rozrywki

najnowszepolecanepopularne

Nether - pierwsze wrażenia

Klimat Górniczej Doliny nie powróci

Wojna na klatki i rozdzielczości

Czas na siłownię!

Rodzynek z 35. Przeglądu Piosenki Aktorskiej

Zakaz gry w piłkę, bo za głośno!

Nether - pierwsze wrażenia

Idziesz ulicą, a tam nagle jakiś stwór. Po chwili słyszysz przerażający wrzask. Prawdopodobnie zaraz będziesz taplał się w kałuży krwi. Ludzi już nie ma, pochłonęła ich zagłada. W tym świecie będziesz cieszyć się z niewielu widoków. Jednym z nich będzie znaleziony batonik czy garść amunicji. Innym zaś nether, czyli mutant, który w pojedynkę nie jest aż tak groźny. Lubicie ekstremalne przygody? Przed wami proza życia w Nether.  W tym momencie jest to wczesna wersja rozwojowa gry, więc prawdopodobnie wiele rzecz zdąży się jeszcze zmienić.

czytaj dalejLynx
6 czerwca 2014 - 15:00

Klimat Górniczej Doliny nie powróci

Kolonia karna. Miejsce, do którego trafiają największe szumowiny. Miejsce, do którego trafił również nasz bohater z bliżej niewyjaśnionych przyczyn. Górnicza Dolina znajduje się na południu wyspy Khorinis. Bagna, góry, pustkowia, lasy to widoki nieobce każdemu, kto choć raz znalazł się pod magiczną barierą. Trafiamy tam z bliżej niewyjaśnionych przyczyn. Na koniec okaże się, że za parę lat Bezimienny będzie znany jako Rhobar III w całej Myrtanie. To tu swój początek ma saga Gothic, do której nie wliczam nieudanej Arcanii oraz pseudo dodatku pod tytułem Zmierzch Bogów do trzeciej części gry. Coś mi się wydaje, że klimat tego miejsca już chyba nigdy nie powróci.

czytaj dalejLynx
5 czerwca 2014 - 13:01

Wojna na klatki i rozdzielczości

Nie mam pojęcia skąd biorą się głupie mity. Taki jeden mówi o tym, że ludzkie oko nie dostrzega różnicy w ruchomym obrazie powyżej trzydziestu klatek na sekundę. Jest to oczywiście totalna bzdura, a że tak jest można sprawdzić tutaj - http://30vs60.com/. Niemniej jednak bardziej bawi mnie to w jak prosty sposób można manipulować milionami potencjalnych klientów.

Na naszej konsoli obraz będzie ostry jak żyletka! 60 klatek na sekundę, 1080p, a nawet 4K i inne cuda na kiju!

czytaj dalejLynx
16 maja 2014 - 14:42

Czas na siłownię!

Źródło: flickr.com/photos/mcas_cherry_point

Matury praktycznie za mną. Zostały tylko egzaminy ustne, ale to już formalność. Jak sobie obiecałem, tak zrobiłem. Wróciłem dzisiaj na siłownię. Cała historia zaczęła się niecały rok temu, kiedy zorientowałem się, że moja waga zaraz może przekręcić się na liczbę trzycyfrową, a i stawy kolanowe dawały o sobie znać. Coś trzeba było ze sobą zrobić, bo bieganie nie wchodziło w grę. Postanowiłem kupić karnet na siłownię. Był to strzał w dziesiątkę!

czytaj dalejLynx
10 maja 2014 - 20:13

Rodzynek z 35. Przeglądu Piosenki Aktorskiej

Od kilku dni w internecie na fali jest to wykonanie Karoliny Czarneckiej - studentki wydziału aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie. Obejrzałem, posłuchałem i pomyślałem sobie jedno... Hej! Jakie to jest dobre!

czytaj dalejLynx
13 kwietnia 2014 - 14:16

Zakaz gry w piłkę, bo za głośno!

Źródło grafik użytych w tym tekście: chojnice24.pl

Sąd Rejnowy w Strzelcach Opolskich kazał zamknąć boisko szkolne po godzinie szestnastej na wniosek pewnej starszej pani - mieszkanki pobliskiego bloku. Brzmi absurdalnie? Pewnie, że tak. Sam czytając wczoraj artykuł na Weszło byłem tak zdziwiony całą tą sprawą, że sytuacyjnie spojrzałem na kalendarz czy to czasem nie pierwszy kwietnia. Chwila konsternacji i... Nie, nikt nie robi mnie w balona, to się dzieje naprawdę.

czytaj dalejLynx
12 kwietnia 2014 - 11:53

Wrzutka z Brazylii'14: Znamy hymn!

Jest taki czas w życiu każdego fana piłki nożnej, kiedy oderwać się od telewizora nie może. Choroba ta zwana jest Mistrzostwami Świata i swoje żniwa zbiera raz na cztery lata. Amerykańcscy naukowcy już wiedzą... Za sześćdziesiąt trzy dni ulice opustoszeją, a właściciele barów i knajp będą przeżywać swoją drugą młodość. Brazylia drodzy państwo! Samba!

czytaj dalejLynx
10 kwietnia 2014 - 11:19

Dachówkowe granie: Threes!

DM bardzo słusznie zrócił mi uwagę pod moim przedostatnim wpisem. 2048 w bardzo szybkim tempie zdobyła popularność. Grają w nią masy. Jednak niewiele graczy wie, że ten tytuł inspirowany jest produkcją zaprojektowaną przez Ashera Vollmera pt. Threes!.

czytaj dalejLynx
9 kwietnia 2014 - 16:32

Duże i częste obniżki cen gier (nie) szkodzą graczom!

Temat w głównej mierze powstał dzięki OsK i jego tekstowi. W gąszczu informacji umknął mi wpis Cliffa Harrisa, założyciela Positech Games, który... No właśnie nie wiem jak to najlepiej określić. Próbuje wciskać czytelnikom prawdy objawione?

czytaj dalejLynx
5 kwietnia 2014 - 11:56

2048 jak Flappy Bird

Jest tu ktoś kto nie grał w popularnego już ptaka? Może nawet ktoś z frustracji musiał wymienić ekran w swoim smartfonie? Każdy wie o co chodzi - syndrom jeszcze jednej tury. Przegrałem? No to jeszcze raz, jeszcze raz, no już! Ostatni, ostatni...

Proste gry są ostatnio w cenie. Flappy Bird to nic innego jak pacanie po ekranie. Natomiast 2048, to nieskomplikowana gra logiczna - mnóż potęgi dwójek przez przez siebie na kwadratowej planszy składającej się z szesnastu pól. Efekt? Na ten moment to dwadzieścia osiem tysięcy siedemset czterdzieści dziewięć opinii, dawno ponad milion instalacji oraz kilkadziesiąt klonów w relatywnie krótkim czasie w samym sklepie Google Play.

czytaj dalejLynx
2 kwietnia 2014 - 19:06