World of Tanks: Roll Out - czołgi trafią na karty komiksu - Gameplay - 29 sierpnia 2016

World of Tanks: Roll Out - czołgi trafią na karty komiksu

Popularność sieciowej strzelanki World of Tanks jest na tyle duża, że zaczyna wychodzić poza obręb świata gier. Firma Wargaming ogłosiła właśnie, że 31 sierpnia nakładem wydawnictwa Dark Horse zadebiutuje pierwszy zeszyt komiksowej miniserii World of Tanks: Roll Out (w wersji angielskiej). Trzeba przyznać, że lista twórców robi naprawdę dobre wrażenie.

Autorem historii jest Garth Ennis (Kaznodzieja, Pielgrzym, The Punisher, Hellblazer), za ilustracje odpowiada Carlos Ezquerra (Judge Dredd, Strontium Dog, War Stories Vol. 2), a okładkę zaprojektował Isaac Hannaford (Halo: Reach, The Punisher). Roll Out będzie można nabyć w postaci cyfrowej za pośrednictwem oficjalnej strony Dark Horse (koszt: ok. 15 zł) i w wersji drukowanej w wybranych punktach sprzedaży. Niestety, nie wiemy czy, a jeśli tak, to kiedy publikacja będzie oferowana w języku polskim.

Pod względem fabularnym mamy otrzymać pełną emocji i napięcia historię wojenną. World of Tanks: Roll Out to opowieść o młodych brytyjskich czołgistach, którzy podczas lądowania w Normandii stanęli lufa w lufę z doświadczonym niemieckim batalionem. Otoczeni i ścigani przez Niemców, podróżują przez ogarniętą wojną Francję, mierząc się z rozmaitymi niebezpieczeństwami.

Na koniec warto zauważyć, że w dniu debiutu komiksu osoby grające w World of Tanks otrzymają możliwość zdobycia brytyjskiego Cromwella. Zaczerpnięty wprost z kart komiksu czołg poziomu VI ma być ciekawą jednostką, charakteryzującą się dobra prędkością, przyzwoitą siłą ognia i z załogą wyszkoloną w celności.

Gameplay
29 sierpnia 2016 - 14:45