Margot Robbie wyprodukuje samodzielny film o Harley Quinn - Gameplay - 16 września 2016

Margot Robbie wyprodukuje samodzielny film o Harley Quinn

W maju sieć obiegła informacja, wedle której Margot Robbie, odtwórczyni roli Harley Quinn w Legionie samobójców, przymierza się do wyprodukowania samodzielnego filmu poświęconego przygodom niezrównoważonej pomocnicy Jokera. Okazuje się, że zaaranżowane wówczas rozmowy z wytwórnią Warner Bros. zakończyły się sukcesem i obraz faktycznie powstanie.

Serwis The Hollywood Reporter donosi, że wstępny projekt filmu – przygotowany przez Margot Robbie i nieznaną scenarzystkę – spodobał się szefostwu Warner Bros. i uzyskał zielone światło. Ekskluzywna umowa zakłada, że aktorka nie tylko zagra w obrazie główną rolę, ale też będzie jego producentem wykonawczym. Za prace nad filmem odpowiedzialna będzie należąca do Robbie firma producencka LuckyChap, podpięta pod Warner Bros.

Skąd w ogóle pomysł na taką produkcję? Podczas przygotowań do roli w Suicide Squad, Robbie została zauroczona plejadą kobiecych postaci z uniwersum DC Comics. Od tego czasu aktorka pracowała nad koncepcją filmu poświęconego superbohaterkom i ich przeciwniczkom. Oprócz Harley Quinn, która miałaby być centralną postacią opowieści, w obrazie ma się pojawić Batgirl oraz grupa Birds of Prey, w skład której – oprócz Barbary Gordon – wchodzi wiele kobiecych postaci uniwersum DC Comics (m.in. Black Canary, Catwoman, Katana, Huntress, Lady Blackhawk).

To jednak nie wszystko, gdyż Robbie pokazała Warner Bros. wstępny projekt jeszcze jednego filmu. Chodzi o adaptację powieści Queen of the Air autorstwa Dean N. Jensen, poświęconej życiu i śmierci artystów cyrkowych Lilliany Leitzel i Alfredo Codony. Także w tym przypadku Robbie otrzymała zielone światło. Aktorka zagra główną rolę i zostanie producentem wykonawczym. Scenariusz przygotuje Cat Vasko (Grrl Scouts).

Nie można również zapominać o sukcesie Legionu samobójców. Film w reżyserii Davida Ayera, którego premiera odbyła się w pierwszej połowie sierpnia, zarobił 700 milionów dolarów. Kontynuacja jest zatem niemal całkowicie pewna – w takim przypadku Margot Robbie przyodziałaby kostium Harley Quinn po raz trzeci (niewykluczone, że w ikonicznej wersji court jester).

Gameplay
16 września 2016 - 10:40

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
16.09.2016 11:04
ViruS122
47
Chorąży

Pasuje do tej roli jak mało kto.

16.09.2016 11:15
odpowiedz
zanonimizowany1187012
11
Senator

Mi się nie podobała w roli Harley. Miała może moment, góra dwa gdzie było widać prawdziwą Harley Quinn, ale ten wymuszony humor czy głupie sceny z jej udziałem nie pozostawiały mi złudzeń, że to nie jest Harley którą chciałbym oglądać dłużej. Może to wina scenariusze, bo Robbie to świetna aktorka, ale w roli Harley się nie sprawdziła.

16.09.2016 11:33
Harry M
odpowiedz
1 odpowiedź
Harry M
139
Master czaszka

Super wiadomość! Tożto złota era filmów na podstawie komiksów... to ja jeszcze poproszę serial na podstawie "Baśni" Billa Willingham'a.

16.09.2016 22:55
berial6
berial6
112
Donut Hole

Codziennie od ponad roku składam ofiarę ze słabych komiksów by wreszcie ruszyły prace na serialem Fables...

18.09.2016 06:43
victripius
odpowiedz
victripius
89
Joker

Bardzo dobra wiadomość - można narzekać na Suicide Squad, ale jednak Harley była najjaśniejszym punktem tego filmu