Filmowy Minecraft ma nowego scenarzystę - Gameplay - 14 października 2016

Filmowy Minecraft ma nowego scenarzystę

Film na podstawie Minecrafta – jednego z największych growych fenomenów w historii – ma nowego scenarzystę. Jona Spaihtsa, autora skryptu do debiutującego w tym miesiącu Doktora Strange’a, zastąpił 30-letni Jason Fuchs (m.in. Epoka lodowcowa 4: Wędrówka kontynentów, Piotruś. Wyprawa do Nibylandii).

Spaihts przygotował wstępną wersję scenariusza, która najwidoczniej nie przypadła do gustu wytwórni Warner Bros., finansującej całe przedsięwzięcie, oraz nowemu reżyserowi Robowi McElhenneyowi (praktycznie debiutującemu w tej roli), który w połowie ubiegłego roku zastąpił tym stanowisku Shawna Levy’ego (Stażyści, Noc w muzem, Stranger Things). Aktualnie McElhenney i Fuchs starają się określić, w jakim kierunku podąży wątek fabularny.

Tak naprawdę znamy jedynie termin premiery filmowej adaptacji Minecrafta: obraz trafi na wielki ekran 24 maja 2019 roku. Poza tym nie wiemy o niej nic. Trzeba jednak przyznać, że zadanie postawione przed twórcami – przeobrażenie w film fabularny gry survivalowej, w której rzeczywistość kreują sami gracze, a przez to praktycznie pozbawionej historii – należy do wyjątkowo karkołomnych i brak wieści jest zrozumiały. Studio Telltale Games pokazało jednak za sprawą Minecraft: Story Mode, że przygotowanie wciągającej, minecraftowej opowieści jest jak najbardziej możliwe. Mamy nadzieję, że podobnie intrygująca okaże się filmowa adaptacja.

Gameplay
14 października 2016 - 14:52