Sherlock - BBC ujawnia termin premiery 4. sezonu - Gameplay - 27 października 2016

Sherlock - BBC ujawnia termin premiery 4. sezonu

Telewizja BBC potwierdziła dokładną datę premiery długo oczekiwanego, czwartego sezonu serialu Sherlock. Pierwszy odcinek serii zatytułowany The Six Thatchers zostanie wyemitowany w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych 1 stycznia 2017 roku. Niestety, nie wiemy jeszcze kiedy czwarty sezon pojawi się w Polsce. Biorąc jednak pod uwagę, że kolejne odcinki serii 3. debiutowały u nas ledwie po kilkunastu dniach, opóźnienie nie powinno być duże.

Można się spodziewać, że pod kątem fabularnym The Six Thatchers bazować będzie na opowiadaniu Sześć popiersi Napoleona. W oryginalne autorstwa sir Arthura Conana Doyle’a Holmes zastawia pułapkę na przestępcę niszczącego gipsowe popiersia cesarza Francuzów. W telewizyjnej adaptacji – na co wskazuje tytuł odcinka – najwidoczniej zostaną one zastąpione przez rzeźby z podobizną Margaret Thatcher.

To jednak nie koniec wieści, gdyż znamy także nazwę drugiego epizodu czwartej serii – The Lying Detective. W tym przypadku za podstawę scenariusza mogła posłużyć historia z Umierającego detektywa, w którym Holmes obmyśla fortel mający doprowadzić do ujęcia podejrzanego o morderstwo lekarza-amatora Culvertona Smitha. Wiele wskazuje na to, że w tej roli zobaczymy Toby’ego Jonesa (Bez skrupułów, Mgła, Szpieg, Igrzyska śmierci).

W czwartym sezonie Sherlockakręconym od kwietnia do sierpnia tego roku – będziemy świadkami niekonwencjonalnych prób rozwiązania nowych zagadek i spraw, w wykonaniu słynnego detektywa Sherlocka Holmesa (w tej roli Benedict Cumberbatch) i jego przyjaciela, Johna Watsona (Martin Freeman). Największym wyzwaniem, przed którym przyjdzie im stanąć, nie będzie jednak potencjalny powrót Moriarty’ego, zwiastowany w finale trzeciej serii, a ciąża Mary (Amanda Abbington), żony doktora Watsona, i uroki życia rodzinnego.

Gameplay
27 października 2016 - 14:41