Kinowa i telewizyjna adaptacja Diuny Franka Herberta potwierdzona - Gameplay - 23 listopada 2016

Kinowa i telewizyjna adaptacja Diuny Franka Herberta potwierdzona

Wytwórnia Legendary Entertainment (Interstellar, Jurassic World, nolanowska trylogia o Batmanie) potwierdziła, że nowa kinowa adaptacja Diuny – jednej z najważniejszych powieści science fiction w historii, autorstwa Franka Herberta – jest w drodze. Co ciekawe, firma, która od tego roku wchodzi w skład chińskiego konglomeratu Wanda Group, ma również w planach produkcję serialu telewizyjnej na podstawie pierwszej części cyklu Kroniki Diuny.

Legendary doszło do porozumienia ze spadkobiercami Franka Herberta i uzyskało prawa do nakręcenia zarówno kinowej, jak i telewizyjnej ekranizacji (dzięki, MovieWeb). Na szczegóły jest jeszcze za wcześnie, ale wiemy, że nad produkcjami czuwać będą Thomas Tull (trylogia o Batmanie, seria Hangover, 300), Mary Parent (Godzilla, Pacific Rim, Zjawa) oraz Cale Boyter. Role producentów wykonawczych przypadły Brianowi Herbertowi, Kim Herbert i Byronowi Merrittowi.

Akcja Diuny rozgrywa się w fantastycznym świecie przyszłości, w którym centralnym globem jest Arrakis (Diuna). Dzieje się tak z jednego, prostego powodu: na planecie znajdują się złoża melanżu – substancji zapewniającej jasnowidzenie umożliwiające odbywanie bezpiecznych, ponadwymiarowych podróży kosmicznych. Melanż „produkują” czerwie pustyni – olbrzymie istoty, żyjące w piaskach Arrakis. W tych niezbyt sprzyjających warunkach dochodzi do konfliktu między rodem Atrydów (mającym wziąć Diunę we władanie) a Harkonnenów (dokonującym brutalnego przewrotu).

Warto zauważyć, że Diuna doczekała się pierwszej kinowej adaptacji w 1984 roku. W filmie Davida Lyncha zagrali m.in. Francesca Annis, Kyle MacLachlan i Sting. Z kolei w 2000 roku na kanale Sci-Fi wyemitowana została ciepło przyjęta miniseria telewizyjna w reżyserii Johna Harrisona.

Gameplay
23 listopada 2016 - 11:02