Netflix z opcją oglądania zawartości w trybie offline - Gameplay - 1 grudnia 2016

Netflix z opcją oglądania zawartości w trybie offline

Netflix umożliwił pobieranie i oglądanie części zawartości – w tym seriali i filmów znajdujących się w ofercie platformy – w trybie offline. Opcja jest dostępna za pośrednictwem oficjalnej aplikacji na smartfonach i tabletach z systemami Android oraz iOS (dzięki, engadget).

Twórcy platformy zdecydowali się na najprostsze rozwiązanie z możliwych – jeśli dany materiał można obejrzeć offline, to na jego karcie znajdziecie teraz mały przycisk „pobierz”. Oferta obejmuje zarówno oryginalne produkcje Netfliksa, jak i te pochodzące od zewnętrznych partnerów (m.in. Orange is The New Black, Narcos, The Crown, The Office, 30 Rock, Boyhood, Dazed and Confused, Minionki).

Z nowej opcji można korzystać bez względu na to, jaką subskrypcję się opłaca. Nie obyło się jednak bez problemów. Po pierwsze, jakość obrazu (wynikająca z rozdzielczości, w jakiej udostępniane są materiały do pobrania) w stosunku do tej uzyskiwanej podczas streamu jest gorsza. Z informacji przekazanych przez redakcję serwisu engadget wynika, że problem jest szczególnie widoczny na tabletach wyposażonych w większy ekran. Po drugie, zawartość można zapisywać jedynie w pamięci urządzenia. Póki co nie wiadomo, czy pojawi się funkcja pobierania materiałów na kartę pamięci.

Co ciekawe, jeszcze niedawno Netflix sprzeciwiał się wprowadzeniu takiego rozwiązania. Sytuacja zmieniła się jednak po wejściu na nowe, rozwijające się rynki (w tym do Polski), które nie zawsze oferują idealnie działającą infrastrukturę internetową.

Gameplay
1 grudnia 2016 - 14:19
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
01.12.2016 17:25
Cainoor
Cainoor
223
Mów mi wuju

Fajna opcja. Niech jeszcze ja odpracują i umowlzliwia wybór jakości do oglądania offline i poszerza listę materiałów z ta opcja.

01.12.2016 22:40
TRX
odpowiedz
1 odpowiedź
TRX
156
Forumowy Cień

Pisząc o stanie internetu w Polsce autor chyba ma na myśli sytuację sprzed dekady xD Sorry, ale obecnie nasz kraj jest w czołówce krajów europejskich i jeśli tak dalej będzie to inne kraje będą nas goniły.

Nie wspominając o Stanach Zjednoczonych, gdzie znalezienie w mieście stabilnego i szybkiego internetu to pewna forma przypadku a nawet cudu...

02.12.2016 14:50
SpecShadow
SpecShadow
84
Silence of the LAMs

Autor nie brał też pod uwagę tego, że poza większymi miastami nie jest w stanach tak pięknie.
Nawet u nas w niektórych „zapadłych dziurach" można mieć niezły internet do korzystania ze współczesnych dobroci cyfrowego konsumpcjonizmu.

01.12.2016 23:34
SULIK
odpowiedz
SULIK
210
olewam zasady

Tu nie chodzi o prędkość neta, a internet w pakietach w telefonii komórkowej, bo jak można pobrać tylko na urządzenia mobilne to jest to dla tych którzy w domu na wifi zassają sobie odcinek serialu i będą go oglądali w autobusie/metrze/tramwaju/samolocie w trakcie jazdy czy to do pracy czy na wakacje, nie musząc korzystać z pakietu transmisji danych oraz być uzależnieni od wolno działających spotów wifi.

Świetna opcja dla maniaków swoich ulubionych produkcji.