Netflix z opcją oglądania zawartości w trybie offline - Gameplay - 1 grudnia 2016

Netflix z opcją oglądania zawartości w trybie offline

Netflix umożliwił pobieranie i oglądanie części zawartości – w tym seriali i filmów znajdujących się w ofercie platformy – w trybie offline. Opcja jest dostępna za pośrednictwem oficjalnej aplikacji na smartfonach i tabletach z systemami Android oraz iOS (dzięki, engadget).

Twórcy platformy zdecydowali się na najprostsze rozwiązanie z możliwych – jeśli dany materiał można obejrzeć offline, to na jego karcie znajdziecie teraz mały przycisk „pobierz”. Oferta obejmuje zarówno oryginalne produkcje Netfliksa, jak i te pochodzące od zewnętrznych partnerów (m.in. Orange is The New Black, Narcos, The Crown, The Office, 30 Rock, Boyhood, Dazed and Confused, Minionki).

Z nowej opcji można korzystać bez względu na to, jaką subskrypcję się opłaca. Nie obyło się jednak bez problemów. Po pierwsze, jakość obrazu (wynikająca z rozdzielczości, w jakiej udostępniane są materiały do pobrania) w stosunku do tej uzyskiwanej podczas streamu jest gorsza. Z informacji przekazanych przez redakcję serwisu engadget wynika, że problem jest szczególnie widoczny na tabletach wyposażonych w większy ekran. Po drugie, zawartość można zapisywać jedynie w pamięci urządzenia. Póki co nie wiadomo, czy pojawi się funkcja pobierania materiałów na kartę pamięci.

Co ciekawe, jeszcze niedawno Netflix sprzeciwiał się wprowadzeniu takiego rozwiązania. Sytuacja zmieniła się jednak po wejściu na nowe, rozwijające się rynki (w tym do Polski), które nie zawsze oferują idealnie działającą infrastrukturę internetową.

Gameplay
1 grudnia 2016 - 14:19