James Cameron stworzy serię dokumentalną o historii science fiction - Gameplay - 17 stycznia 2017

James Cameron stworzy serię dokumentalną o historii science fiction

James Cameron, reżyser i producent takich filmów jak Terminator, Obcy i Avatar, nakręci serię dokumentalną poświęconą historii science fiction. James Cameron’s Story of Science Fiction zostanie sfinansowana przez koncern AMC Network i wyemitowana przez kanał AMC w 2018 roku (dzięki, Deadline).

Dokument zostanie podzielony na sześć jednogodzinnych odcinków. W każdym z nich punktem wyjścia będzie jedno z wielkich pytań ludzkości (np. „Co to znaczy być człowiekiem?”). Posłużą one do opowiedzenia, jak rodziło się science fiction, a za przykład posłużą filmy, produkcje telewizyjne, książki i gry komputerowe. Cameron opowie nie tylko o początkach gatunku, ale również spróbuje odpowiedzieć na pytanie: w jakim kierunku zmierza sci-fi?

Cameron fascynował się fantastyką naukową od najmłodszych lat, a wyraz tego daje na co dzień, produkując i reżyserując filmy zdecydowanie wybiegające poza znaną nam rzeczywistość. O tym, że jest właściwym człowiekiem na właściwym miejscu zdają się również świadczyć zapowiedzi, że celem dokumentu będzie chęć ukazania oryginalnej idei, jaka stała za powstaniem zjawiska science fiction.

„Bez Juliusza Verne'a czy H. G. Wellsa nie byłoby Raya Bradbury'ego i Roberta A. Heinleina, z kolei bez nich nie byłoby George’a Lucasa, Stevena Spielberga, Ridleya Scotta i mnie. Jako reżysera specjalizującego się w science fiction, interesują mnie zarówno upadki, jak i sukcesy stojące za powstaniem tego typu historii, a także obserwowanie jak sztuka imituje życie oraz jak science fiction imituje, a czasem przekazuje naukę”.

W pracach nad dokumentem aktywny udział weźmie Museum of Pop Culture (znane z Science Fiction Museum and Hall of Fame) z siedzibą w Seattle. Instytucja będzie pełnić rolę konsultancką.

Gameplay
17 stycznia 2017 - 18:13
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
17.01.2017 23:20
berial6
berial6
122
Ashen One

A może by się tak wziął za te 4 części Avatara, które zapowiada od ośmiu lat? Niedługo to nie będzie 'długo wyczekiwany sequel' a 'wskrzeszanie martwej marki'

17.01.2017 23:24
👍
1
odpowiedz
Piotrasq
125
Legend

Genialny pomysł. Trzymam kciuki za realizację.

17.01.2017 23:44
DanuelX
1
odpowiedz
DanuelX
82
Kopalny

No i na co ci te 4 czesci awatara? Jeden gówniany film o kosmicznej Pocahontas ci nie wystarczy?

18.01.2017 09:56
odpowiedz
zanonimizowany561661
45
Senator
10

Jest cudowny film o historii SF, 4 odcinki

The Real History of Science Fiction

http://www.imdb.com/title/tt2980052/?ref_=nv_sr_1

Polecam