Black Panther w produkcji. Zdjęcia już trwają - Gameplay - 27 stycznia 2017

Black Panther w produkcji. Zdjęcia już trwają

Firma Marvel potwierdziła plotki, które przewijały się w sieci od kilku dni – ruszyły zdjęcia do samodzielnego filmu o przygodach Czarnej Pantery.  W obrazie, który będzie kręcony w Atlancie oraz Korei Południowej, głównego bohatera zagra Chadwick Boseman. Miał on już okazję wcielić się w T'Challę w ubiegłorocznym hicie Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów. Premiera filmu zaplanowana jest na 16 lutego 2018 roku.

Jednocześnie ogłoszono bądź potwierdzono wszystkie najważniejsze informacje o filmie. Reżyserem Black Panther jest Ryan Coogler (Creed, Fruitvale), a autorem scenariusza Joe Robert Cole (American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona). W obsadzie, oprócz Bosemana, znaleźli się m.in. Michael B. Jordan (Creed, Fruitvale), Lupita Nyong'o (Star Wars: Przebudzenie mocy, 12 Years a Slave), Danai Gurira (Żywe Trupy), Martin Freeman (trylogia Hobbita, Sherlock), Daniel Kaluuya (Sicario),  Angela Bassett (American Horror Story, Londyn w ogniu), Forest Whitaker (Łotr 1: Gwiezdne wojny - historie, Ostatni król Szkocji, Ghost Dog: Droga samuraja) i Andy Serkis (saga Gwiezdne wojny, Władca pierścieni, Hobbit, cykl Planeta małp).

Czarna Pantera zadebiutowała w 52. zeszycie serii Fantastic Four Vol. 1. Początkowo bohater udzielał się jedynie jako gość – wynikało to z kontrowersji, jakie kilka miesięcy po debiucie wywołało powołanie do życia radykalnej organizacji Afroamerykanów o nazwie Czarne Pantery. Akcja filmu rozegra się po wydarzeniach opowiedzianych w filmie Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów. T’Challa wraca do Wakandy, fikcyjnego, technicznie zaawansowanego królestwa, aby realizować się jako władca afrykańskiego narodu. Jego rządy przerywa przybycie dawnego wroga.

Gameplay
27 stycznia 2017 - 14:41