Transformers: The Last Knight - oficjalne streszczenie filmu i emocjonalny wpis Michaela Baya - Gameplay - 3 lutego 2017

Transformers: The Last Knight - oficjalne streszczenie filmu i emocjonalny wpis Michaela Baya

Michael Bay, reżyser najnowszej odsłony filmowego cyklu Transformers, zatytułowanej The Last Knight, podzielił się z fanami oficjalnym streszczeniem filmu, a także zamieścił na swojej stronie internetowej emocjonalny wpis, w którym wytłumaczył, dlaczego The Last Knight zasługuje na uwagę, a niewykluczone, że i na uznanie miłośników marki.

Z udostępnionych informacji wynika, że Ostatni Rycerz wywróci do góry nogami całą dotychczasową mitologię i zredefiniuje pojęcie bohatera. Film opowie o wojnie toczonej między ludźmi i Transformerami, której wybuch zbiegnie się ze zniknięciem Optimusa Prime’a. Jak czytamy w streszczeniu, „klucz do uratowania naszej przyszłości okaże się zagrzebany głęboko w sekretach przeszłości, owianej tajemnicą historii bytowania Transformerów na Ziemi”. Cała odpowiedzialność za przyszłość tego świata spadnie na barki Cade’a Yeagera (w tej roli Mark Wahlberg), Bumblebee,  Edmunda Burtona (Anthony Hopkins) oraz Vivian Wembley (Laura Haddock). W Transformers: The Last Knight ofiary staną się bohaterami, a bohaterowie łotrami. „Przetrwa tylko jeden świat: ich lub nasz”.

Jednocześnie Michael Bay zdradził kilka szczegółów, rzucających nowe światło na proces produkcji The Last Knight. Okazuje się, że wytwórnia Paramount Pictures pokusiła się wspólnie z reżyserem o utworzenie tzw. pokoju scenarzystów. Przed uczestnikami przedsięwzięcia zostało postawione jedno zadanie: pozyskać całą wiedzę na temat marki Transformers, połączyć wszystkie wątki w jedną, wiarygodną całość oraz dać mitologii porządnego kopa, wprowadzając ją w ten sposób na zupełnie nowy poziom. W pracach nad projektem brali udział scenarzyści Akiva Goldsman (Piękny umysł), Art Marcum i Matt Holloway (Iron Man), Ken Nolan (Black Hawk Down), Zak Penn (Ready Player One), Lindsey Beer (Barbie), Geneva Robertson-Dworet (Tomb Raider), Christina Hodson (spin-off poświęcony Bumblebee), Steven DeKnight (Daredevil, Tajemnice Smallville), Jeff Pinkner (Niesamowity Spider-Man 2, Lost), a także Andrew Barrer i Gabriel Ferrari (Ant-Man). Mogli oni liczyć nie tylko na dostęp do wszelkich materiałów, ale też na pomoc historyków firmy Hasbro, właściciela praw do marki Transformers.

Od jakiegoś czasu wiemy, że ważną rolę w Transformers: The Last Knight odegrają podróże w czasie i przestrzeni, ukazujące alternatywne wersje znanych wydarzeń historycznych. Bohaterom przyjdzie odwiedzić realia znane z legend arturiańskich oraz pola bitewne z czasów II wojny światowej, a na ekranie zobaczymy m.in. Merlina, Hitlera i Winstona Churchilla. Jak widać, fani cyklu mogą szykować się na prawdziwy transformerowy rollercoaster, który swoją drogą zdążył już wzbudzić rozmaite kontrowersje.

Premiera kolejnego filmu kinowego opowiadającego o losach transformujących się robotów zaplanowana została na 23 czerwca 2017 roku. Będzie to ostatnia odsłona marki wyreżyserowana przez Michaela Baya. W obrazie wystąpią Mark Wahlberg (w Cade’a Yeagera wcielił się już w Wieku zagłady), Laura Haddock, Anthony Hopkins, Isabela Moner, Josh Duhamel, Tyrese Gibson, Liam Garrigan i Stanley Tucci. W następnych latach doczekamy się co najmniej dwóch kolejnych filmów podejmujących tematykę Transformerów. 8 czerwca 2018 roku do kin trafi spin-off poświęcony Bumblebee, natomiast rok później, 28 czerwca 2019 roku, zaplanowano debiut oficjalnej szóstej części. Poniżej znajdziecie kilka ujęć z planu filmowego The Last Knight.

Gameplay
3 lutego 2017 - 14:46