Ruszyły zdjęcia do filmu o Hanie Solo - Gameplay - 22 lutego 2017

Ruszyły zdjęcia do filmu o Hanie Solo

Firmy Disney i Lucasfilm ogłosiły, że na planie pierwszego samodzielnego filmu o Hanie Solo padł pierwszy klaps. Kolejna – po ubiegłorocznym Łotrze 1 – poboczna opowieść osadzona w realiach Gwiezdnych wojen skoncentruje się na losach najbardziej znanego awanturnika odległej galaktyki. Ogłoszeniu towarzyszyło zdjęcie, prezentujące wszystkich głównych członków obsady filmu. Niestety, w dalszym ciągu nie poznaliśmy oficjalnego tytułu.

Dzięki fotografii wiemy już oficjalnie, kto w filmie zagra pierwsze skrzypce. Obok Aldena Ehrenreicha (Ave, Cezar!, Blue Jasmine), który wcieli się w Hana Solo, będą to: Woody Harrelson (Skandalista Larry Flynt, To nie jest kraj dla starych ludzi, Iluzja), Emilia Clarke (Gra o tron, Terminator: Genisys), Donald Glover (Marsjanin, serial Atlanta) jako Lando Calrissian, Thandie Newton (W pogoni za szczęściem, Westworld), Phoebe Waller-Bridge (Fleabag) oraz Joonas Suotamo.

Ostatni z wymienionych wcieli się w Chewbaccę. Zastąpi on Petera Mayhewa, który zagrał najlepszego przyjaciela Hana Solo we wszystkich dotychczasowych filmach kinowych. Nie będzie to jednak jego debiut w tej roli, gdyż przy okazji Przebudzenia Mocy dane mu już było dublować doświadczonego kolegę. Wcześniej Suotamo zajmował się przede wszystkim uprawianiem koszykówki. Co ciekawe, Mayhew w dalszym ciągu ma zagrać Chewiego w ósmym i dziewiątym epizodzie Gwiezdnych wojen, z pomocą Suotamo w roli dublera.

Przy okazji dowiedzieliśmy, że syn Chewbacci (znany jako Lumpy), który zaistniał w świadomości fanów Star Wars za sprawą humorystycznego Star Wars Holiday Special z 1978 roku, stanowi część kanonu (dzięki, MovieWeb). Potwierdzenie tego faktu zamieszczono w wydanej właśnie książce Aftermath: Empire's End autorstwa Chucka Wendiga. Powieść podejmuje również temat dalszych losów Jar Jar Binksa.

Pierwszy samodzielny film o przygodach Hana Solo trafi do kin 25 maja 2018 roku. Reżyserami obrazu są Phil Lord i Christopher Miller, którzy współpracowali m.in. przy LEGO: Przygodzie, 21 Jump Street i The Last Man on Earth. Produkcja przedstawi kilka lat z życia awanturnika, poczynając od chwili wejścia w dorosłość. Jego historia będzie kontynuowana w kolejnych dwóch częściach, aż do momentu, gdy dane nam było poznać Hana w Nowej nadziei. Autorami scenariusza jest Lawrence Kasdan (Imperium kontratakuje, Powrót Jedi i Przebudzenie Mocy) i jego syn Jon, natomiast proces produkcji nadzorują prezes Lucasfilm Kathleen Kennedy, Allison Shearmur i Simon Emanuel.

Gameplay
22 lutego 2017 - 15:04