Wiemy kto zagra kapitana statku w serialu Star Trek: Discovery - Gameplay - 8 marca 2017

Wiemy, kto zagra kapitana statku w serialu Star Trek: Discovery

Pierwszy od przeszło dziesięciu lat serial osadzony w uniwersum Star Treka borykał się ostatnimi czasy z wieloma problemami produkcyjnymi. Wygląda jednak na to, że prace nad Discovery, bo taki będzie miała podtytuł nowa seria, w końcu się ustabilizowały. Świadczą o tym regularnie spływające do nas wiadomości o aktorach zasilających szeregi obsady. Kolejnym ujawnionym odtwórcą jest Jason Isaacs.

Jak dotąd najbardziej rozpoznawalną rolą Isaacsa była kreacja Lucjusza Malfoya w filmach z cyklu Harry Potter. Ponadto aktora mogliśmy oglądać chociażby w filmie Patriota z 2000 roku, w serialu Braterstwo stacji Showtime oraz w jeszcze świeżej netfliksowej serii The OA, która zadebiutowała w grudniu zeszłego roku. Fani gier komputerowych mogą kojarzyć jego głos podkładany postaci generała Reza Zaydana w nowym Hitmanie oraz jako Szatana w obu częściach Castlevania: Lords of Shadow.

Jak donosi serwis Deadline, w Star Trek: Discovery urodzony w 1963 roku aktor otrzyma rolę kapitana statku USS Discovery – czyli taką samą jak ta, dzięki której wiele lat temu zabłysła gwiazda Patricka Stewarta. Innymi aktorami, którzy pełnili analogiczną rolę (choć nie zawsze akurat na tak nazwanym statku) w serialach i filmach z cyklu Star Trek, byli chociażby William Shatner, Avery Brooks, Scott Bakula oraz Kate Mulgrew. Wcześniej ujawniono już, że w nowym serialu CBS zagrają też Doug Jones, Sonequa Martin-Green, Maulik Pancholy, Anthony Rapp, Terry Serpico, Michelle Yeoh, Mary Chieffo, Shazad Latif oraz Chris Obi.

Akcja serialu osadzona zostanie w oryginalnej linii czasowej (w przeciwieństwie do nowych filmów kinowych JJ Abramsa), dziesięć lat przed wydarzeniami ukazanymi w oryginalnej serii telewizyjnej Star Trek. Szczegóły fabularne nie zostały jeszcze ujawnione, wiemy jedynie, że chociaż kapitan statku zapewne wciąż będzie odgrywać istotną rolę, to tym razem główną bohaterką zostanie członkini załogi grana przez Soneque Martin-Green. Trzynastoodcinkowa seria przedstawi nam kulisy wydarzenia w historiiuniwersum, o którym już wcześniej mówiono, ale którego nigdy nie przedstawiono widzom.

Dokładna data premiery Star Trek: Discovery nie jest jeszcze znana – prawdopodobny termin debiutu to końcówka lata albo wczesna jesień. Za dystrybucję w Stanach Zjednoczonych odpowiada CBS, Polska zaś najprawdopodobniej załapała się na listę 188 krajów, w których serial będzie można oglądać za pośrednictwem Netfliksa.

Gameplay
8 marca 2017 - 12:46