Netflix z nowym systemem oceny treści - Gameplay - 6 kwietnia 2017

Netflix z nowym systemem oceny treści

Zgodnie z zapowiedziami, Netflix zrezygnował z dotychczasowej formy oceny treści znajdujących się w ofercie platformy (dzięki, Variety). Gwiazdki zostały zastąpione przez kciuki w górę i w dół, określające nasz stosunek do danego materiału. Nie jest to jedynie kosmetyczna zmiana, gdyż powiązano ją z nowym systemem rekomendacji.

W efekcie, jeśli dany film lub serial ocenimy na nie, automatycznie zniknie on z propozycji wyświetlanych na stronie głównej Netfliksa. Na szczęście, w dalszym ciągu będziemy mogli je wyszukać, więc jeśli kiedyś zmienimy zdanie, będziemy mogli do nich wrócić. Jednocześnie w miejscu, gdzie dotąd widniały gwiazdki, pojawił się wynik procentowy, określający dopasowanie danej treści do naszych preferencji. System określa tzw. match score na podstawie tego, co oglądamy i jak oceniamy kolejne materiały, automatycznie podsuwając nam na stronie głównej propozycje, które teoretycznie przypadną nam do gustu.

Testy wykazały, że nowy system jest nie tylko dokładniejszy, ale i zdecydowanie ciekawszy z punktu widzenia użytkownika. W okresie testowym ruch w zakresie oceny treści miał wzrosnąć o 200%. Jednocześnie Netflix zapewnia, że nasze wcześniejsze, gwiazdkowe noty nie pójdą w zapomnienie – zostaną one odpowiednio przetworzone i uwzględnione przez nowy system. Wszystkie istotne kwestie, związane z nowym rozwiązaniem, zostały poruszone w zamieszczonym niżej filmie instruktażowym.

Gameplay
6 kwietnia 2017 - 14:45