Star Wars: Episode IX - prace nad filmem ruszą w lipcu tego roku - Gameplay - 7 kwietnia 2017

Star Wars: Episode IX - prace nad filmem ruszą w lipcu tego roku

Choć głowy fanów Gwiezdnych wojen zaprząta zapowiadany na 15 grudnia ósmy rozdział kosmicznej opowieści, zatytułowany The Last Jedi, nie możemy zapominać, że za dwa lata do kin trafi Star Wars: Episode IX. Dziewiąta część serii zwieńczy trylogię sequeli, zapoczątkowaną przed czternastoma miesiącami przez chłodno przyjęte, ale za to wielce lukratywne Przebudzenie Mocy. Na pewno pamiętają o niej twórcy, którzy – jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom mediów – już wkrótce będą mieli pełne ręce roboty.

Z informacji przekazanych przez brytyjskie wydanie serwisu Yahoo! Movies można wywnioskować, że prace nad dziewiątym rozdziałem kosmicznej sagi ruszą w lipcu tego roku. Źródłem wieści jest branżowy portal My Entertainment World, a ze szczegółów zawartych w zamieszczonym tam wpisie wynika, że część zdjęć ponownie zrealizowana zostanie w Pinewood Studios (kręcono tu zarówno Przebudzenie Mocy, jak i The Last Jedi). Na podobny termin wejścia na plan wskazywały już wcześniejsze doniesienia, m.in. serwisu Omega Underground, przygotowane na podstawie informacji castingowych.

Star Wars: Episode IX zadebiutuje na wielkim ekranie w 2019 roku. Reżyserem widowiska będzie Colin Trevorrow (Jurassic World), który wspólnie z Derekiem Connollym jest również odpowiedzialny za ostateczną wersję scenariusza. Spodziewamy się, że w filmie powrócą wszyscy najważniejsi bohaterowie trylogii sequeli, grani przez Marka Hamilla, Daisy Ridley, Johna Boyegę, Oscara Isaaca i Adama Drivera. W obsadzie „dziewiątki” zabraknie natomiast nieżyjącej już Carrie Fisher, odgrywającej rolę Lei Organy. Aktorkę po raz ostatni zobaczymy jeszcze w The Last Jedi, ponieważ tuż przed swoją śmiercią zdążyła nakręcić wszystkie sceny do filmu Riana Johnsona.

Pragniemy jeszcze zauważyć, że zanim do kin wejdzie dziewiąta część kosmicznej sagi, 25 maja 2018 roku pojawi się w nich pierwszy samodzielny film o Hanie Solo. W obrazie reżyserowanym przez Phila Lorda i Christophera Millera grają Alden Ehrenreich (Ave, Cezar!, Blue Jasmine), który wcieli się w słynnego awanturnika, Woody Harrelson (Skandalista Larry Flynt, To nie jest kraj dla starych ludzi, Iluzja), Emilia Clarke (Gra o tron, Terminator: Genisys), Donald Glover (Marsjanin, serial Atlanta) jako Lando Calrissian, Thandie Newton (W pogoni za szczęściem, Westworld), Phoebe Waller-Bridge (Fleabag) oraz Joonas Suotamo.

Z kolei w przyszłym tygodniu, podczas imprezy Star Wars Celebration, spodziewana jest premiera pierwszego zwiastuna Star Wars: The Last Jedi.

Gameplay
7 kwietnia 2017 - 14:31