Star Wars: Episode VIII - Carrie Fisher zdążyła nakręcić wszystkie sceny - Gameplay - 29 grudnia 2016

Star Wars: Episode VIII - Carrie Fisher zdążyła nakręcić wszystkie sceny

Carrie Fisher

Śmierć Carrie Fisher zasmuciła nie tylko przyjaciół z planu filmowego (m.in. Harrisona Forda i George’a Lucasa), ale i tysiące fanów, dla których aktorka na zawsze pozostanie księżniczką Leią. Ikoniczna rola przyniosła jej sławę, ale i okazała się źródłem rozlicznych problemów natury osobistej. Ostatecznie Carrie Fisher zakończyła swoją karierę tam, gdzie tak naprawdę wzięła ona swój początek – w odległej Galaktyce.

Jak się okazuje, ubiegłoroczny występ w Przebudzeniu Mocy nie był ostatnim rozdziałem w życiu zawodowym aktorki. Z informacji, jakie pozyskał serwis Variety wynika, że Carrie Fisher zdążyła nakręcić wszystkie zaplanowane sceny do Star Wars: Episode VIII. W przypadku tak dużych produkcji często stosuje się jednak dokrętki (np. Łotr 1 podobno doczekał się w ten sposób wielu zmian w opowieści), w których Fisher nie weźmie już udziału. Mimo wszystko nie powinno to być dla twórców wielkim problemem.

Carrie Fisher zabraknie natomiast w dziewiątym rozdziale kosmicznej sagi, którego premiera planowana była na 23 maja 2019 roku. Z pewnością będzie to spora zagwozdka dla reżysera Star Wars: Episode IX Colina Trevorrowa. Z drugiej strony, twórcy Łotra 1 udowodnili za sprawą przywrócenia do życia postaci wielkiego moffa Wilhuffa Tarkina – zagranego w Nowej nadziei przez nieżyjącego od 22 lat Petera Cushinga – że w obecnych czasach „ożywienie” aktora nie jest niemożliwe.

Star Wars: Episode VIII trafi do kin 14 grudnia 2017 roku. Reżyserem filmu jest Rian Johnson (Looper – Pętla czasu, Niesamowici braci Bloom), a w obsadzie – obok Daisy Ridley, Johna Boyegi, Marka Hamilla, Carrie Fisher, Adama Drivera, Lupity Nyong’o i Gwendoliny Christie – znajdują się także Benicio del Toro, Laura Dern oraz Kelly Marie Tran. W obrazie, podobnie jak w Przebudzeniu Mocy, pojawi się również Billie Lourd (Porucznik Connix), córka Carrie Fisher.

Gameplay
29 grudnia 2016 - 10:20