Strażnicy Galaktyki Vol. 2 - pierwsze oceny David Hasselhoff i sekrety z napisów końcowych - Gameplay - 24 kwietnia 2017

Strażnicy Galaktyki Vol. 2 - pierwsze oceny, David Hasselhoff i sekrety z napisów końcowych

5 maja do kin trafi jeden z gorętszych filmów tego roku – Strażnicy Galaktyki Vol. 2. Na dwa tygodnie przed tym wydarzeniem obraz w reżyserii Jamesa Gunna został zaprezentowany dziennikarzom. Kontynuacja hitu sprzed 3 lat przypadła im do gustu, aczkolwiek wielu z nich uważa, że to tylko powtórka z rozrywki. Pokaz prasowy odsłonił też kilka sekretów, które twórcy filmu przygotowali z myślą o napisach końcowych.

Aktualnie Strażnicy Galaktyki Vol. 2 mogą się pochwalić średnią ocen na poziomie 71% (za metacritic) – o 5 punktów procentowych niższą, aniżeli w przypadku jedynki. Ogólnie rzecz biorąc, krytycy są zadowoleni z efektu końcowego. Chwalą koncepcję filmu, dynamizm scen oraz wyjątkową atmosferę. Zauważają jednak, że część druga nie przeskakuje poprzeczki ustawionej przez oryginał na wyjątkowo wysokim poziomie, w najlepszym razie „tylko” dorównując osiągnięciu sprzed trzech lat. Nie zmienia to jednak faktu, że mamy tu do czynienia z rozrywkowym, pełnym humoru marvelowskim kinem akcji, które na wielkim ekranie prezentuje się po prostu dobrze.

Co do wspomnianych już sekretów, na pierwszy plan wysuwa się jeszcze jeden, tym razem oryginalny utwór muzyczny, który wchodzi w skład ścieżki dźwiękowej filmu, noszącej dumną nazwę Awesome Mix Vol. 2. Chodzi o towarzyszącą napisom końcowym kompozycję przewodnią Guardians Inferno, nagraną z udziałem… Davida Hasselhoffa. Udział w projekcie jednej z gwiazd filmowych lat 80. i 90. XX wieku nie jest przypadkowy, gdyż The Hoff może się pochwalić całkiem bogatą karierą muzyczną. Nagranie, udostępnione na nowym kanale youtubowym marvelVEVO, możecie przesłuchać poniżej:

Kolejna informacja jest swego rodzaju spoilerem, więc jeżeli nie życzycie sobie jej ujawniania już teraz, zrezygnujcie z lektury dalszej części wiadomości. Chodzi o jedną z końcowych scen, w której pojawiają się oryginalni Strażnicy – Yondu (grany przez Michaela Rookera), Charlie-27 (Ving Rhames), Aleta Ogrod (Michelle Yeoh), Stakar Ogrod (Sylvester Stallone), Krugarr (prawdopodobnie Michael Rosenbaum) oraz Mainframe (dzięki, MovieWeb). W roli tej ostatniej występuje Miley Cyrus, piosenkarka mająca za sobą udział w kilku projektach filmowych (m.in. Hannah Montana, amazońskie Crisis in Six Scenes). Jednocześnie James Gunn ujawnił, że scena ta wprowadza wymienione postacie do Marvel Cinematic Universe i możemy spodziewać się ich powrotu w przyszłych filmach należących do marvelowskiego uniwersum (Strażnicy Galaktyki Vol. 3?).

W Strażnikach Galaktyki Vol. 2 - kontynuacji kinowego hitu z 2014 roku - prześledzimy dalsze losy Petera Quilla i jego bandy kosmicznych wyrzutków. Czekają nas kolejne starcia z międzygwiezdnymi łotrami i rozwikłanie tajemnicy ojca Star-Lorda. W filmie grają m.in. Chris Pratt (Jurassic World, Pasażerowie), Zoe Saldana (Star Trek, Avatar), Dave Bautista (Spectre, Riddick), a także Sylvester Stallone, Kurt Russell i Glenn Close. Głosy postaciom Groota i Rocketa po raz kolejny podkładają Vin Diesel i Bradley Cooper. Obraz wejdzie na ekrany kin 5 maja tego roku.

Gameplay
24 kwietnia 2017 - 14:30