James Gunn wyreżyseruje Strażników Galaktyki Vol. 3 - Gameplay - 18 kwietnia 2017

James Gunn wyreżyseruje Strażników Galaktyki Vol. 3

Nadciągająca premiera Strażników Galaktyki Vol. 2 (5 maja) okazała się doskonałą okazją dla Jasona Gunna do zabrania głosu w temacie przyszłości serii. Dzięki temu wiemy już oficjalnie, że reżyser i scenarzysta dotychczasowych odsłon filmowej adaptacji kosmicznych przygód Star-Lorda i jego ferajny nie porzuci swojego dziecka i będzie odpowiedzialny również za Strażników Galaktyki Vol. 3.

We wpisie na Facebooku Gunn wyjaśnia, że chciał, aby decyzja o pozostaniu na stanowisku reżysera i scenarzysty kolejnej odsłony Strażników Galaktyki była przemyślana, dojrzała i żeby „wynikała wyłącznie z pasji i miłości do tej historii oraz występujących w niej bohaterów”. Jak sam zauważa, w historii Hollywood nie brakuje przypadków szybkiego, bezmyślnego domykania nieplanowanych trylogii, jedynie z myślą o potencjalnych zyskach. Przeciągające się milczenie Gunna co do udziału w pracach na Strażnikami Galaktyki Vol. 3 wynikało właśnie z chęci uniknięcia tego typu sytuacji.

Jednocześnie Gunn podzielił się kilkoma ciekawymi szczegółami odnośnie trójki. Jak twierdzi, to, co działo się w ramach MCU (ang. Marvel Cinematic Universe) w ostatnich kilkunastu latach, zmierzało – w wielkim skrócie – do wydarzeń, których świadkami będziemy w filmie Avengers: Infinity War (premiera w kwietniu 2018 roku). Natomiast Strażnicy Galaktyki Vol. 3 nie tylko domkną aktualną historię Star-Lorda, ale będą również pełnić rolę katapulty dla starych i nowych bohaterów Marvela w kolejną erę MCU.

W Strażnikach Galaktyki Vol. 2 - kontynuacji kinowego hitu z 2014 roku - prześledzimy dalsze losy Petera Quilla i jego bandy kosmicznych wyrzutków. Czekają nas kolejne starcia z międzygwiezdnymi łotrami i rozwikłanie tajemnicy ojca Star-Lorda. W filmie grają m.in. Chris Pratt (Jurassic World, Pasażerowie), Zoe Saldana (Star Trek, Avatar), Dave Bautista (Spectre, Riddick), a także Sylvester Stallone, Kurt Russell i Glenn Close. Głosy postaciom Groota i Rocketa po raz kolejny podkładają Vin Diesel i Bradley Cooper. Obraz wejdzie na ekrany kin 5 maja tego roku.

Gameplay
18 kwietnia 2017 - 14:30

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
18.04.2017 18:53
bogi1
116
The Best in the World

Także mamy już 2 filmy na 4 fazę MCU. Spider-Mana 2 i GotG Vol. 3 ;) Ciekawe czy powstanie film o korpusie Nova i Richardzie Riderze ;) Inhumans porządne też by się przydało bo ten powstający serial z tego co słyszałem za dobrze się nie zapowiada. Wiadomo też, że budżet na TV jest o wiele mniejszy i np. takie Attilan zobaczymy pewnie w tych pierwszych odcinkach dla IMAX a potem będzie biedniej i na Ziemi.

18.04.2017 19:30
odpowiedz
Czarny Wilk
50
Bo jestem czarny

Wiele bym oddał za film o Riderze, najlepiej oparty na Anihilacji - taki Marvelowy Rogue One. Ale mam dziwne przeczucie że jeśli się kiedyś w końcu doczekam filmu o Novie, to będzie to produkcja o nastoletnim Samie próbującym pogodzić szkolne życie z kosmicznym policjantowaniem, kompletnie mijająca się z moimi oczekiwaniami ;)